• Polish
transform4europe

Warsztaty „Between Contestation and Proclamation”

30.07.2024 - 14:46 aktualizacja 30.07.2024 - 14:46
Redakcja: OO

Dziedzictwo kulturowe obejmuje zarówno obiekty materialne i niematerialne przekazywane z pokolenia na pokolenie, stanowiąc pomost między przeszłością a przyszłością. Koncepcja ta jest efektem procesów, które przypisały uniwersalną wartość różnym obiektom i krajobrazom, podkreślając potrzebę ich ochrony. Transform4Europe podkreśla wieloaspektową naturę dziedzictwa, która obejmuje elementy środowiskowe i pokoleniowe, a także wiele więcej. 17 i 18 października 2024 r. Uniwersytet Kraju Saary wraz z Uniwersytetem Śląskim i Uniwersytetem w Trieście zorganizują warsztaty regionalne T4EU poświęcone dziedzictwu kulturowemu w kontekście granicznym.

Zapraszamy do zgłaszania prac panelowych (maks. 3 referaty) i referatów (maksymalnie 20 minut), a także propozycji warsztatów i spotkań przy okrągłym stole. Prosimy o przesłanie streszczenia (maksymalnie 300 słów) i krótkiego opisu wraz z bibliografią na adres borderstudies@uni-saarland.de do 4 sierpnia 2024 r.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie transform4europe.eu.

Zdjęcie przedstawi okulary na kartce z notatkami

Sigmund | Unsplash