Science Communication Workshop pn. „Communicating Sustainability Sustainably: Case Studies on Burnout and Being the Change”, organizowany przez Estońską Akademię Sztuk Pięknych (EKA), jest otwarty dla wszystkich studentek i studentów Uniwersytetu Śląskiego. Warsztaty odbędą się 3 i 10 grudnia 2025 r. w godz. 15:00–17:00 (EET / UTC+2) za pośrednictwem platformy MS Teams.
Jak wprowadzać w życie wiedzę naukową o nadchodzących zmianach ekologicznych i społecznych? Dwuczęściowy wykład-seminarium oferuje osobiste refleksje i przykłady projektów, których celem było zwiększenie świadomości na temat kwestii środowiskowych i wspieranie zmiany zachowań, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów organizacyjnych takich inicjatyw.
Czy możliwe jest „bycie zmianą, której potrzebujemy”, bez wypalenia zawodowego lub popadania w hipokryzję? Jak znaleźć równowagę między integralnością a strategicznym kompromisem?
- Pierwsza sesja – 3 grudnia: wykład zawierający refleksje i osobiste spostrzeżenia prowadzącej, uzupełniony o wybrane materiały do lektury własnej.
- Druga sesja – 10 grudnia: celem będzie stworzenie otwartej i refleksyjnej przestrzeni do dialogu, wymiany doświadczeń i pomysłów dotyczących tego, jak komunikować zrównoważony rozwój w sposób zrównoważony.
Rejestracja obowiązkowa do 24 listopada – formularz zgłoszeniowy.
Więcej informacji o warsztatach można znaleźć na stronie: www.artun.ee.

