• Polish

T4EU | Wizyta pracowniczek UŚ w Alicante

09.12.2022 - 15:39 aktualizacja 12.12.2022 - 11:22
Redakcja: MK
Uczestnicy wizyty pozują grupowo wraz z napisem Alicante

WIZYTA PRACOWNICZEK UŚ
NA UNIWERSYTECIE W ALICANTE
W RAMACH PROJEKTU
NAWA WELCOME TO POLAND…

23–24 LISTOPADA 2022 ROKU

UNIWERSYTET W ALICANTE

INFORMACJA

23 i 24 listopada 2022 roku 7 pracowniczek Uniwersytetu Śląskiego reprezentujących administrację centralną oraz dziekanaty Wydziału Nauk Społecznych oraz Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego gościło na Uniwersytecie w Alicante. Wyjazd odbył się w ramach projektu „NAWA Welcome to Poland: First Step to Silesia”.

Celem projektu jest podnoszenie kompetencji pracowników i pracowniczek w zakresie obsługi studentów zagranicznych. Gościnie zapoznały się ze specyfiką działania biura mobilności międzynarodowej w hiszpańskiej uczelni. Odbyły się także wizyty na czterech wydziałach Uniwersytetu w Alicante, podczas których pracownicy i pracowniczki dzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z obsługą studentów.

Dzięki gościnności uczelni T4EU, uczestniczki wyjazdu miały okazję poznać historię i zabytki Alicante, a także zasmakować lokalnej kuchni.

Uczestnicy spotkaniaFot. Emilia Mielaniuk

Uczestnicy wizytyFot. Gloria Lillo