Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji

List dziekana do studentów z Ukrainy

28.02.2022 - 10:12 aktualizacja 28.02.2022 - 10:14
Redakcja: Andrzej Szczurek

Drogie Studentki i Studenci z Ukrainy!

Wiem, że dziś trawi Was dojmująca troska o bliskich, niewyobrażalny strach, złość na okropieństwo niezawinionej przez Waszą Ojczyznę wojny.

Choć, nie potrafimy zdjąć z Was brzemienia lęku, chcemy pomóc w codziennych, przyziemnych sprawach, rozwiać obawy, uspokoić. I wyraźnie wskazać, że w Cieszynie jest Wasz dom i Wasi przyjaciele.

Poniżej znajdziecie komunikat Uniwersytetu, gdzie zawarte są ważne informacje – o sesji, zwolnieniach z opłat, akademikach.

Jesteście jednymi z nas. Nie zostawimy Was samych, na ile będziemy potrafili — pomożemy i ułatwimy Wam funkcjonowanie w najbliższych tygodniach i miesiącach. W kolejnych dniach dostaniecie na indywidualne adresy mailowe dokładną informację, do kogo na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji zwrócić się z ewentualnymi pytaniami, prośbami i wątpliwościami.

 

Krzysztof Marek Bąk – Dziekan WSNE

 

Co zapewnia Wam Uniwersytet Śląski w Katowicach:

1) Przedłużenie sesji egzaminacyjnej i umożliwienie udziału w zajęciach zdalnie, a w razie konieczności umożliwienie urlopów krótkoterminowych w celu rozwiązania sytuacji formalnych – jesteście studentami i studentkami niezależnie od miejsca, w którym przebywacie.

  • Jeśli możecie, napiszcie w tej sprawie maila do swojego dziekanatu, ale jeśli nie – Wasza sesja zostanie przedłużona, a zajęcia semestru letniego będziecie mogli odrobić w dogodnym terminie.

2) Jeżeli potrzebujecie zmienić miejsce zamieszkania, możecie zakwaterować się w akademiku.

  • Możecie złożyć wniosek w dziekanacie.
  • Uczelnia gwarantuje wszystkim obecnym mieszkańcom zwolnienie z opłaty za miejsce w akademiku w marcu (można złożyć o to wniosek tutaj: https://formularze.us.edu.pl/form/index/2927).

3) Do końca tego roku akademickiego nie musicie płacić za studia – jesteście zwolnieni z tego obowiązku.

4) Na uczelni możecie otrzymać darmowe wsparcie psychologa, prawnika czy nawet pomoc medyczną.

return to top