Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji

T4EU Week w cieszyńskim kampusie

16.05.2022 - 15:03 aktualizacja 16.05.2022 - 16:10
Redakcja: Andrzej Szczurek

W środę 11 maja Transform4Europe Week gościł na naszym wydziale. Uczestnicy wydarzenia zwiedzali kampus i miasto, a także brali udział w warsztatach dla studentów, doktorantów i pracowników. Nasi wykładowcy poprowadzili zajęcia z litografii, sztuki komiksu oraz szkła artystycznego. Goście mieli okazję wziąć udział także w warsztacie arteterapeutycznym, wokalnym oraz treningu pamięci poprzez ruch i muzykę. Wieczorem odwiedzili wystawę „Fauna i zmora” Pauliny Poczętej w Galerii 12 oraz uczestniczyli w koncercie w Domu Narodowym, podczas którego wystąpili artyści z Instytutu Sztuk Muzycznych UŚ: Jakub Czekierda (fortepian), Piotr Matusik (fortepian), Wojciech Golec (akordeon) oraz zespół Madame Jean Pierre złożony z absolwentów Instytutu Sztuk Muzycznych. Koncert w Domu Narodowym poprowadziła prof. Małgorzata Mendel.