Instytut Filozofii

Bezpłatne szkolenia dla studentów i pracowników

19.01.2020 - 19:19 aktualizacja 16.04.2020 - 09:40
Redakcja: an

Współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś priorytetowa III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych, współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego dwie edycje projektu pn. „Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach” zakładają między innymi wieloobszarowe wsparcie dla uczelni, w tym wsparcie studentów, kadry badawczo-dydaktycznej, kadry administracyjno-kierowniczej. Jednym z współwnioskodawców był Wydział Humanistyczny, dzięki czemu studenci i pracownicy będą mogli podnieść kompetencje zawodowe, komunikacyjne, analityczne, biorąc udział między innymi w bezpłatnych:

• akredytowanych szkoleniach metodyki PRINCE2 na poziomie Foundation oraz Practitioner,
  • akredytowanych szkoleniach FCE z języka angielskiego,
  • akredytowanych szkoleniach CEA z języka angielskiego,
  • certyfikowanych szkoleniach z obsługi programu Adobe Photoshop,
  • certyfikowanych szkoleniach z obsługi programu CorelDraw,
  • certyfikowanym kursie programowania językiem Python dla humanistów,
  • certyfikowanych szkoleniach pilotów wycieczek oraz rezydentów biur podróży,
  • certyfikowanych szkoleniach z zakresu marketingu kultury,
  • certyfikowanych szkoleniach z obsługi narzędzi informatycznych wspierających tłumaczenie (CAT),
  • certyfikowanych szkoleniach z digital marketingu i social mediów czy WordPressa,
  • szkoleniach z projektowania interfejsów i interakcji,
  • certyfikowanych szkoleniach z prawa autorskiego i praw pokrewnych,
  • szkoleń z zakresu mentoringu i tutoringu.

W ramach projektu przygotowane zostaną ponadto nowe kierunki studiów – logopedia (I stopnia), komunikacja promocyjna i kryzysowa (II stopnia) oraz twórcze pisanie i marketing wydawniczy (II stopnia), umożliwiające studentom korzystanie między innymi z profesjonalnego studia nagrań czy studia fotograficznego.