Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Instytut Inżynierii Biomedycznej
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Uniwersytet Śląski (dr hab. A. Swinarew, prof. UŚ) i Śląski Uniwersytet Medyczny triumfują w VI Konkursie Start-Up-Med!

11.03.2024 - 11:06 aktualizacja 11.03.2024 - 11:06
Redakcja: M. Kasprzyk

Z ogromną dumą informujemy, że Uniwersytet Śląski i Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach zostały laureatami VI edycji prestiżowego konkursu Start-Up-Med, który odbył się w ramach IX Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. Nasza uczelnia została wyróżniona w kategorii ośrodek medyczny/naukowy za innowacyjne urządzenie medyczne do pozaustrojowego utlenowania krwi, co stanowi wyjątkowe osiągnięcie w dziedzinie medycznych innowacji. Głównymi autorami rozwiązania są dr hab. Andrzej Swinarew prof. UŚ, AWF, dr hab. Szymon Skoczyński, prof. SUM oraz dr Ewa Trejnowska.

Konkurs Start-Up-Med 2024 przyciągnął rekordową liczbę 85 zgłoszeń, świadcząc o rosnącym zainteresowaniu i dynamice rozwoju sektora medycznych start-upów. Jest to znaczące wydarzenie promujące najbardziej obiecujące innowacje produktowe i procesowe, które mają realny wpływ na poprawę jakości opieki nad pacjentami oraz efektywność systemu zdrowotnego.

Zwycięstwo w konkursie jest potwierdzeniem naszego zaangażowania w rozwój nauk medycznych oraz inżynierii biomedycznej oraz dążenie do innowacji, które mogą zmieniać życie ludzi na lepsze. Gratulujemy zespołowi badawczemu, który pracował nad projektem i dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

To wyróżnienie motywuje nas do dalszej pracy i eksplorowania nowych możliwości w obszarze medycyny i inżynierii biomedycznej. Dziękujemy organizatorom konkursu za docenienie naszych wysiłków i cieszymy się na kolejne inicjatywy, które przyczynią się do rozwoju innowacyjnych rozwiązań w medycynie.

return to top