Instytut Inżynierii Biomedycznej

Dr A. Szurko i dr K. Maciejewska z awansem na stanowisko Profesora Uczelni

05.08.2024 - 09:35 aktualizacja 05.08.2024 - 09:40
Redakcja: M. Kasprzyk

Niezmiernie miło nam poinformować, iż dr Agnieszka Szurko oraz dr Karina Maciejewska otrzymały zgodę od JM Rektora UŚ na awans na stanowisko Profesora Uczelni od 1 października br.

Gratulujemy!

Zainteresowania naukowe dr Agnieszki Szurko to:

Poszukiwania innowacyjnych rozwiązań i materiałów, o unikalnych właściwościach i potencjalnym zastosowaniu w medycynie, a w szczególności w terapiach przeciwnowotworowych (badania spektroskopowe, opis aktywności biologicznej poprzez zastosowanie hodowli komórkowych in vitro do badań cytotoksyczności, biozgodności i badań określających mechanizmy działania substancji aktywnych przeciwnowotworowo).

Eksperymentalne terapie nowotworów na hodowlach komórkowych in vitro.

Wykorzystanie mikroskopii optycznej, w tym także konfokalnej, w badaniach biologicznych na komórkach i tkankach,

Wykorzystanie termowizji w onkologii, w szczególności w ocenie efektów brachyterapii, a także diagnostyce i terapii fotodynamicznej oraz w stomatologii i sporcie.

Zainteresowania naukowe dr Kariny Maciejewskiej to natomiast:

Sygnały biomedyczne (elektrokardiografia, elektromiografia, elektrookulografia, aktywność elektrodermalna); elektroencefalografia (EEG) i potencjały wywołane mózgu (EP, ERP); wykorzystanie w/w technik w neuronaukowych badaniach funkcji poznawczych człowieka, m.in. pamięci, uwagi, podejmowania decyzji, orientacji przestrzennej; zastosowanie technik uczenia maszynowego w analizie sygnałów neurofizjologicznych