Instytut Nauk o Ziemi

Nominacja Naukowiec Przyszłości 2021

07.12.2020 - 07:51 aktualizacja 04.11.2022 - 12:00
Redakcja: lukaszmalarzewski

Na ile wiedza o chorobach dinozaurów i innych gadów mezozoicznych jest ważna dla współczesnej biologii, ekologii, weterynarii i medycyny? Czy badania śladów schorzeń, na które cierpieli prehistoryczni mieszkańcy Naszej Planety niesie przesłanki dla prospekcji ewolucyjnej chorób dotykających ludzi i zwierzęta teraz i w przyszłości? Twierdzącej odpowiedzi na to pytanie udziela Centrum Inteligentnego Rozwoju, zajmujące się innowacjami w nauce oraz promocją i wzmacnianiu wizerunku osobistego i prowadzonych badań wybitnych naukowców młodego pokolenia. Centrum nominowało dr. Dawida Surmika (INoZ, WNP) do Nagrody Naukowiec Przyszłości 2021 w kategorii: „Nauka dla lepszego życia w przyszłości” za realizację projektu badawczego pt. „Osteopatologie w zapisie kopalnym nośnikiem informacji paleoekologicznej i paleoepidemiologicznej„, sfinansowanego przez Narodowe Centrum Nauki i realizowanego na Naszej Uczelni. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!