Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Instytut Pedagogiki
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Tożsamość, kondycja i powinności pedagogiki międzykulturowej – tradycja i współczesność”

21.03.2022 - 20:51 aktualizacja 21.03.2022 - 20:59
Redakcja: tomaszhuk

Szanowni Państwo
Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Tożsamość, kondycja i powinności pedagogiki międzykulturowej – tradycja i współczesność” organizowanej w dniach 26-28 czerwca 2022 roku w Ustroniu.
Będzie to kolejne spotkanie organizowane w ramach cyklicznych konferencji nt. „Edukacja Międzykulturowa w Polsce i na świecie”, realizowanych od 1993 roku przez cieszyński ośrodek akademicki wraz z udziałem instytucji współpracujących.
Głównym obszarem dyskusji podczas konferencji mamy zamiar uczynić konteksty teoretyczne i praktyczne edukacji międzykulturowej realizowanej w Polsce i za granicą. Skoncentrujemy się na kilku ważnych obszarach tematycznych, dotyczących m.in.:
− aktualnych uwarunkowań pedagogiki i edukacji międzykulturowej, w tym polityki i zmian klimatu społecznego,
− sytuacji społeczności mniejszościowych – autochtonicznych i napływowych – w różnych krajach,
− kondycji dyscypliny naukowej – pedagogiki międzykulturowej, jak i obszaru praktyki społecznej – edukacji międzykulturowej,
− strategii upowszechniania oraz promocji idei i praktyki edukacji międzykulturowej zarówno w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju.
Termin nadsyłania zgłoszeń: 5 kwietnia 2022 roku.
Szczegółowe informacje dotyczące konferencji znajdą Państwo na stronie pod linkiem poniżej.
Z wyrazami szacunku
Komitet Organizacyjny Konferencji

 

img
return to top