• Polish

Zajęcia prof. dra hab. Dariusza Rotta na Uniwersytecie w Tybindze

22.01.2024 - 08:58 aktualizacja 22.01.2024 - 08:59
Redakcja: mn

Prof. dr hab. Dariusz Rott z Instytutu Polonistyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach od 15 do 19 stycznia był gościem Uniwersytetu w Tybindze (Eberhard Karls Universität  in Tübingen) w Niemczech. W ramach Seminarium Slawistycznego, którym kieruje prof. Schamma Schahadat, prof. Rott wygłosił wykład na temat literatury średniowiecznej w Polsce oraz odbył warsztaty z zakresu edukacji regionalnej. W tym roku akademickim w ramach Seminarium zaplanowano dziesięć wykładów naukowców z Berlina, Frankfurtu nad Odrą, Gießen, Heidelbergu, Katowic, Konstancji, Monachium, Tybingi i Wiednia.

Uniwersytet w Tybindze założony w 1477 r. jest jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych uniwersytetów w Niemczech.

Uniwersytet w Tybindze