Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Instytut Socjologii

„Ścieżki radykalizacji i działalność dżihadystycznych organizacji terrorystycznych.” – Dr Karolina Wojtasik

10.11.2021 - 08:33 aktualizacja 17.11.2021 - 09:51
Redakcja: annastarczyk
Karolina Wojtasik, Ścieżki radykalizacji i działalność dżihadystycznych organizacji terrorystycznych. Podręcznik dla studentów socjologii, politologii i bezpieczeństwa, Toruń: Wydawnictwo Adam Marszałek, 2021, 257s.

Książka powstała po to, by w maksymalny sposób przybliżyć problem radykalizacji i jej konsekwencji.

Jej odbiorcami są wykładowcy przedmiotów, na których temat radykalizacji omawiany jest w ramach studiów z różnych dziedzin nauk społecznych, przede wszystkim socjologii, politologii i bezpieczeństwa. Publikacja ma formę skryptu z rozbudowaną częścią ćwiczeniową. Książka została zaprojektowana w ten sposób, by nauczyć rozpoznawać i identyfikować treści, których celem jest radykalizacja postaw i poglądów w kierunku ekstremistycznej formy islamizmu. Publikacja jest też narzędziem do nauki i ćwiczenia umiejętności korzystania z otwartych źródeł informacji.

Celem powstania niniejszego podręcznika było dostarczenie narzędzia do pracy na zajęciach ćwiczeniowych i konwersatoriach, a także do sprawdzania wiedzy studentów lub kursantów. Służy temu obszerny materiał źródłowy, setki pytań kontrolnych, grafiki i pytania testowe.

Publikacje dżihadystycznych organizacji terrorystycznych są idealnym materiałem ilustrującym etapy procesu radykalizacji i najbardziej powszechne socjotechniki stosowane przez salafickie organizacje terrorystyczne.

Więcej informacji

 

 

img
return to top