Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Instytut Socjologii
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Międzynarodowa konferencja naukowa “Metropolitan Prospects for a Better Urban Future – Ideas, Inhabitants, Institutions”- 10 lutego 2021 r.

21.01.2022 - 14:23 aktualizacja 21.01.2022 - 14:26
Redakcja: annastarczyk
Szanowni Państwo,

Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Obserwatorium Procesów Miejskich i Metropolitalnych, serdecznie zapraszają na międzynarodową konferencję naukową online pn. „Metropolitalne perspektywy na lepszą miejską przyszłość – idee, mieszkańcy, instytucje„.

Konferencja odbędzie się 10 lutego 2022 r. o godz. 9:00 za pośrednictwem platformy ZOOM, gdzie będzie można zabrać głos w dyskusji w czasie sesji Q&A. Wydarzenie będzie w całości tłumaczone symultanicznie poprzez platformę Zoom na język angielski i polski. Konferencję będzie można ponadto śledzić w czasie rzeczywistym w oryginalnej wersji językowej na kanale YouTube Uniwersytetu Śląskiego.

Zakres tematyczny konferencji metropolitalnej można opisać poprzez 3 x „i”, tj. ideas, inhabitants, institutions, obejmujący następujące zagadnienia szczegółowe:

  1. Metropolie w ujęciu teoretycznym: pojęcia, koncepcje, teorie, perspektywy na przyszłość.
  2. Metropolie jako złożone systemy społeczne: praktyki, działania (oddolne), partycypacja, innowacje społeczne.
  3. Metropolie w ujęciu instytucjonalnym: regulacje, kompetencje, zarządzanie, polityki.

 

Kierując się przekonaniem, że metropolie stanowią laboratoria, z których wyłania się przyszłość naszych społeczeństw, pragniemy poddać głębszej refleksji wyzwania z tym związane. Odnosi się to zarówno do kwestii klimatycznych, jak i poszukiwania nowych modeli życia, mieszkania, pracy, generowania zasobów, które ograniczałyby negatywne oddziaływanie na środowisko, a jednocześnie pozwalały mieszkańcom zachować wysoką jakość życia, także w sytuacjach kryzysowych, jak ta związana z pandemią COVID-19.

Zachęcamy Państwa serdecznie do uczestnictwa i zabrania głosu w dyskusji.

Zgłoszenia udziału można dokonać do 8 lutego br. włącznie, poprzez formularz dostępny pod linkiem >>>

 

Link niezbędny do prawidłowego dołączenia do wydarzenia zostanie Państwu przesłany mailem po weryfikacji zgłoszenia, co najmniej dzień przed konferencją.

 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Panią Zuzanną Neuve-Église: zuzanna.neuve-eglise@us.edu.pl (tel. 32 359 18 16).

 

Zachęcamy do zapoznania się̨ ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi konferencji na stronie internetowej Obserwatorium Procesów Miejskich i Metropolitalnych >>>.

 

W załączeniu do niniejszej wiadomości znajdą Państwo program konferencji oraz plakat.
Uprzejmie prosimy o rozpowszechnienie zaproszenia na to wydarzenie wśród współpracowników i osób potencjalnie zainteresowanych.

 

Program Konferencji

Program Konferencji język angielski

 

 

 

 

img
return to top