Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Instytut Sztuk Filmowych i Teatralnych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Film Proxy - kontakt z profesjonalistami z branży filmowej

Film Proxy zajmuje się wyszukiwaniem młodych utalentowanych przedstawicieli zawodów filmowych w Polsce, zanim jeszcze zostaną oni odkryci przez branżę filmową. Przygotowuje swoich uczestników do nawigowania w międzynarodowym otoczeniu filmowym oraz pomaga im zbudować sieci profesjonalnych kontaktów z branżą. W ten sposób projekt odpowiada na potrzebę początkujących filmowców posiadania mentora, który wprowadzi ich do branży filmowej. Co ważne, FP robi to na skalę międzynarodową.

Film Proxy oferuje również sesje szkoleniowe, które umożliwiają uczestnikom pozostanie na bieżąco z najnowszymi trendami i technologiami.

Celem Film Proxy jest stworzenie sieci połączeń pomiędzy międzynarodowymi i lokalnymi profesjonalnymi producentami audiowizualnymi, domami produkcyjnymi i postprodukcyjnymi, reżyserami a młodymi polskimi przedstawicielami zawodów filmowych.

Współdziałanie ze Szkołą Filmową im. K. Kieślowskiego umożliwia Film Proxy na osiągnięcie wyznaczonego celu bez względu na ewentualny rezultat finansowy.

Film Proxy to miejsce dla początkujących przedstawicieli tzw. zawodów filmowych below-the-line, jak: operator zdjęć, mistrz oświetlenia, montażysta, realizator dźwięku na planie, animator, specjalista od efektów specjalnych.

Film Proxy oferuje szereg specjalistycznych szkoleń dla tych zawodów, ale również zajmuje się promocją ich usług na arenie międzynarodowej poprzez organizację spotkań z domami produkcyjnymi i posprodukcyjnymi oraz serię wydarzeń podczas międzynarodowych festiwali filmowych.

img
return to top