Instytut Sztuk Muzycznych

Nagrody dla chóru Harmonia i AdLibitum

26.04.2021 - 09:08 aktualizacja 26.04.2021 - 09:08
Redakcja: Krzysztof Kasprzyński

W kwietniu Chór Uniwersytetu Śląskiego Harmonia uczestniczył w IX Międzynarodowym Konkursie SYBERIADA 2021.
Organizatorem konkursu jest Państwowy Instytut Kultury w Kemerowie na Syberii.

Ze względu na pandemię, przesłuchania odbyły się online, na podstawie przesłanych wcześniej materiałów.
Konkurs ma na celu rozwój tradycji artystycznych, wyłonienie utalentowanych wykonawców i oryginalnych zespołów artystycznych,
a także promowanie w świadomości społecznej wartości profesjonalizmu muzycznego.
W konkursie uczestniczyło 3500 uczestników w 15 kategoriach.

Jury z wszystkich kategorii muzycznych wyłoniło 5 równorzędnych zwycięzców, którzy otrzymali dyplom „najlepszego wykonawcy”.
Chór Uniwersytetu Śląskiego Harmonia otrzymał zaszczytny tytuł
NAJLEPSZEGO WYKONAWCY IX MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU SYBERIADA.

prof. dr hab. Izabella Zielecka-Panek otrzymała NAGRODĘ SPECJALNĄ FESTIWALU DLA NAJLEPSZEGO PROWADZĄCEGO

W kategorii muzyki chóralnej, w której współzawodniczyły 53 zespoły, Chór UŚ Harmonia oraz Chór Kameralny Ad libitum (w którym śpiewają w większości absolwenci Chóru Harmonia) otrzymały:

DYPLOM LAUREATA I STOPNIA DLA CHÓRU UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO HARMONIA

DYPLOM LAUREATA I STOPNIA DLA CHÓRU KAMERALNEGO AD LIBITUM