Instytut Sztuk Muzycznych

Debiutancki album Bartłomieja Dziadosza – studenta ISM

14.12.2022 - 13:59 aktualizacja 14.12.2022 - 13:59
Redakcja: Andrzej Szczurek

Żerca (Bartłomiej Dziadosz) to kompozytor, muzyk, gitarzysta oraz producent muzyczny. Żerca jest podróżnikiem, który stale wędruje pomiędzy trzema równoległymi światami przeszłości, przyszłości i teraźniejszości. Wytycza ścieżki w chaosie, z którego bierze swój początek. Swoją twórczością łączy plemienne korzenie oraz pierwotne instynkty z różnorodnością środków muzycznego wyrazu dając początek nowym gatunkom. Jego muzykę możemy skojarzyć z takimi stylami jak: muzyka eksperymentalna, czy ilustracyjna jednak wyraźnie nacechowana plemiennością.

„Żer” to podróż od pierwotności po futuryzm. Wiele w nim etniczności, ale również osobliwych środków muzycznego wyrazu. Opowiada o wydarzeniach oraz emocjach jakie muzyk przeżył przez ostatnie trzy lata. Gatunkowo jest to muzyka filmowa, ilustracyjna, eksperymentalna, lecz stale zachowująca swoją plemienność. Debiutancki album został przez artystę samodzielnie skomponowany, nagrany, wyprodukowany i wydany, a przez cały proces twórczy towarzyszyła mu jego dziewczyna Agata Małecka holistycznie kreując wizualną stronę płyty.

Więcej informacji odnośnie poszczególnych utworów artysty można znaleźć w social mediach:

Ostatnia recenzja od redakcji Polska Płyta: