Mam przyjemność zaprosić Państwa na wykład pt.
„W świecie natury: od muzyki do technologii. Muzyczny krajobraz Lei Lianga”
Prowadzenie: dr hab. Anna Kijanowska, prof. US
📅 18 grudnia (czwartek), godz. 13:00
📍 Instytut Sztuk Muzycznych w Cieszynie, sala 1.4
Wykład poświęcony będzie wpływie technologii na twórczość Lei Lianga – kompozytora, który przekłada dźwięki świata przyrody: topniejącego lodu, prądów oceanicznych oraz zagrożonych raf koralowych na sugestywne pejzaże dźwiękowe. Jego muzyka, tworzona we współpracy z naukowcami, łączy sztukę, technologię i ekologię, dając głos Ziemi oraz skłaniając do refleksji nad utratą krajobrazów – zarówno kulturowych, jak i duchowych.
Wydarzenie realizowane jest w ramach autorskiego projektu dr hab. Anny Kijanowskiej pt. „ECO-MUZYKA”, dofinansowanego z programu KPO dla Kultury – Stypendia 2025.
Wykład odbędzie się w formule hybrydowej. Link do spotkania: https://zoom.us/j/95846115696?pwd=45Hoteqs3HdEYBJnMS9gjsUjGbOmax.1
„W świecie natury od muzyki do technologii. Muzyczny krajobraz Lei Lianga” dr hab. Anna Kijanowska
Anna Kijanowska

