Instytut Sztuk Muzycznych

Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia” na Inauguracjach Roku Akademickiego w Katowicach i w Cieszynie!

15.10.2024 - 17:06 aktualizacja 15.10.2024 - 17:06
Redakcja: Andrzej Szczurek

Na zaproszenie JM Rektora UŚ prof. dr hab. Ryszarda Koziołka Chór UŚ Harmonia wziął udział w uroczystej Międzyuczelnianej Inauguracji Roku Akademickiego 2024/2025, która odbyła się 27 września br.  Oficjalna część miała miejsce w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Wydarzenie zorganizowane zostało wspólnie z siedmioma uczelniami wyższymi zrzeszonymi w Konsorcjum Katowice – Miasto Nauki we współpracy z miastem Katowice, Województwem Śląskim, Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią. Uświetniając tak ważną dla społeczności akademickiej uroczystość, zgromadzone chóry (Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”, Chór Politechniki Śląskiej, Chór Uniwersytetu Ekonomicznego, Chór Śląskiego Uniwersytetu Medycznego) wykonały „Gaude Mater Polonia” pod dyrekcją prof. dr hab. Joanny Glenc.  W części koncertowej, odbywającej się także w siedzibie NOSPR, w wykonaniu chórów oraz Narodowej Orkiestry Symfonicznej  Polskiego Radia pod dyrekcją Szymona Bywalca zabrzmiał Mazur z opery „Straszny Dwór”  S. Moniuszki. We wtorek  08.10.2024 „Harmonia” zaśpiewała w czasie Inauguracji Roku Akademickiego  na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji, w Cieszynie. Poza śpiewem „Gaudeamus igitur” i „Gaude Mater Polonia” oprawa muzyczna tej uroczystości została dopełniona wykonaniem przez chór pod dyrekcją prof. J. Glenc dwóch utworów a cappella: J. Świder – „Pory roku” oraz M. Wawruk – „Leć głosie po rosie”.