Instytut Sztuk Muzycznych

„Jesteśmy razem” – wyjątkowy koncert z okazji Święta Uniwersytetu

23.06.2020 - 18:23 aktualizacja 23.06.2020 - 20:57
Redakcja: Piotr Cirbus

W dniu 8 czerwca obchodzimy kolejną rocznicę powstania Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Tradycją akademicką stały się już organizowane z tej okazji doroczne koncerty, stwarzające wyjątkową atmosferę i oprawę dla świętowania w gronie przyjaciół śląskiej Alma Mater.

Tegoroczny koncert akademicki był inny niż wszystkie. Ze względu na pandemię spotkanie wspólnoty akademickiej i jej przyjaciół nie było możliwe, dlatego koncert został zorganizowany w przestrzeni wirtualnej i udowodnił, że uniwersytet tworzą ludzie gotowi w tak trudnych czasach do dzielenia się twórczością z całym społeczeństwem.

Premiera Koncertu w poniedziałek 8 czerwca 2020 roku o godz. 20.00 na kanale: youtube.com/UniwersytetSlaski.

Sylwetki wykonawców i fotoreportaż z przygotowań do tego niezwykłego spotkania muzycznego.

Nagrania dokonano w siedzibie Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego.