Instytut Sztuk Muzycznych

17.12.2020 - 14:04 aktualizacja 17.12.2020 - 14:07
Redakcja: Andrzej Szczurek

Z Domowego Śpiewnika

Wykonawcy: Aleksandra Opała– mezzosopran, Piotr Matusik- fortepian, Marcin Żupański- saksofon sopranowy, klarnet basowy, flet, Wojciech Golec- akordeon, sięgają po pieśni zebrane w Śpiewniku Domowym, zbiorze utworów pisanych zarówno w wieku młodzieńczym jak i u schyłku życia kompozytora, których ideą było dostarczanie społeczeństwu pieśni narodowych, przeznaczonych dla każdego, służących w różnych okolicznościach życia codziennego. Autorskie aranżacje wybranych pieśni to fuzja muzyki klasycznej i jazzu, muzyki improwizowanej i eksperymentalnej. Obok lirycznych melodii usłyszymy swobodne improwizacje, dysonujące fragmenty nawiązujące do muzyki współczesnej po przestrzenie inspirowane muzyką jazzową krajów skandynawskich.

KSIAZECZKA.indd

S Moniuszko z domowego spiewnika okladka 2020