Instytut Sztuk Muzycznych

Inauguracja roku akademickiego 2021/22 na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji w Cieszynie.

12.10.2021 - 07:56 aktualizacja 12.10.2021 - 07:56
Redakcja: Krzysztof Kasprzyński

Jubileuszowa inauguracja roku akademickiego na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji odbyła się 11 października 2021 roku w teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie.
Uroczystość poprowadził dziekan dr hab. Krzysztof Marek Bąk, prof. UŚ, a przemówienie inauguracyjne wygłosił rektor prof. dr hab. Ryszard Koziołek. W programie wydarzenia znalazła się również immatrykulacja studentów poprowadzona przez prorektor ds. kształcenia i studentów dr Katarzynę Tryndę, prof. UŚ. Wykład inauguracyjny pt.: „Początki twórczości dziecięcej a dojrzała twórczość artystyczna” wygłosiła prof. dr hab. Urszula Szuścik.
Odbyła się również ceremonia wręczenia prof. dr. hab. Zygmuntowi Kłodnickiemu srebrnego medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, nadanego przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Inaugurację uświetnił koncert Cieszyńskiej Orkiestry Dętej Uniwersytetu Śląskiego pod batutą dr. Karola Pyki.