Instytut Sztuk Muzycznych

Zaproszenie na koncert XVIII Festiwalu Ekumenicznego w Ustroniu

27.06.2022 - 11:32 aktualizacja 27.06.2022 - 11:39
Redakcja: Krzysztof Kasprzyński

Pracownicy i studenci Instytutu Sztuk Muzycznych w Cieszynie zostali zaproszeni do udziału w koncercie, który odbędzie się 26 czerwca b.r. w ramach kolejnego, XVIII już Festiwalu Ekumenicznego w Ustroniu.

Członkowie Koła artystycznego Chóru Kameralnego „A piacere” oraz absolwenci UŚ, śpiewacy Chóru Kameralnego „Amici” wraz z solistami dr hab. Sabiną Olbrich-Szafraniec i dr hab. Hubertem Miśką, organistą dr hab. Tomaszem Orlowem wykonają, napisana w marcu tego rok, Missę Brevis in D dr. Karola Pyki. Prawykonanie dzieła zostanie zrealizowane pod dyrekcją dr Danuty Zoń-Ciuk.

Oprócz tej kompozycji usłyszymy również improwizacje organowe: Preludium i fugę g-moll w stylu północnoniemieckiego baroku, Capriccio romantyczne w stylu francuskim oraz utwory wokalne Józefa Elsnera, Leo Delibes’a czy Józefa Świdra.

Plakat koncertowy - Festiwal Ekumeniczny w Ustroniu