Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • English
  • Polish
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

#USil_Career_Day 2024

06.05.2024 - 12:47 aktualizacja 06.05.2024 - 14:26
Redakcja: agatasoldrowska

25 kwietnia odbył się #USil Career Day – wydarzenie w formie online skierowane do osób z zagranicy zainteresowanych pracą na Uniwersytecie Śląskim. #USil Career Day był skierowany do naukowców i nauczycieli akademickich z całego świata, oraz do wszystkich zainteresowanych pracą na naszej uczelni. Za pomocą nadal dostępnej strony wydarzenia zebraliśmy w jednym miejscu informacje o naszej uczelni, o rekrutacji i warunkach zatrudnienia, a podczas kilkugodzinnego wydarzenia rozmawialiśmy z gośćmi, którzy opowiedzieli o pracy na Uniwersytecie Śląskim, o tym jak żyje się w Polsce, oraz o uniwersytecie i o Katowicach.

Podczas pierwszej części zapytaliśmy troje pracowników zagranicznych z różnych wydziałów o to jak pracuje im się w ich jednostkach, co zdziwiło ich w polskiej kulturze, a także poprosiliśmy, żeby opowiedzieli nam o swoich badaniach. Dzięki temu mogliśmy posłuchać fascynujących historii o tym jak życie wraca na hałdy, o tym jak w starożytnym Bizancjum odnoszono się do zwierząt, a także o badaniach cząstek neutrino. Następnie zapytaliśmy pracownicę Działu HR o wskazówki dla kandydatów na stanowiska akademickie zaproszonych do drugiego etapu rekrutacji.

W drugiej części wydarzenia skupiliśmy się na Uniwersytecie i na Katowicach – jednym z czterech miast, w którym Uniwersytet Śląski ma swoją główną siedzibę. Najpierw można było wysłuchać prezentacji o nowo otwartym spinPLACE – nowo wyremontowanej przestrzeni uniwersytetu służącej współpracy z szeroko pojętym środowiskiem zewnętrznym UŚ, a następnie dowiedzieliśmy się czym jest Katowice – Miasto Nauki 2024 i jakie wydarzenia są związane z uzyskaniem tego tytułu.

Nagranie z #USil Career Day jest nadal dostępne na kanale youtube Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

A woman and a man sitting on the sofa and armchair in the recording studio. Kobieta i mężczyzna siedzący na fotelu i kanapie w studio nagraniowym.

Żródło: archiwum Welcome2US

A woman and a man sitting next to each other at the round table in the recording studio. Kobieta i mężczyzna siedzący przy okrągłym stoliku w studio nagraniowym.

Żródło: archiwum Welcome2US

Żródło: archiwum Welcome2US

return to top