• Polish

Welcome Point na warsztatach Metropolii GZM

24.02.2023 - 17:11 aktualizacja 10.07.2023 - 13:04
Redakcja: agatasoldrowska

Pracownicy Welcome Pointu Uniwersytetu Śląskiego mieli okazję uczestniczyć w warsztatach „Studiuj w Metropolii”, który odbył się w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Rawa.Ink w Katowicach.

Organizatorzy wydarzenia skierowali swoje zaproszenia do przedstawicieli uczelni z obszaru Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, którzy pomagają studentom pierwszego roku w adaptacji, pracowników Welcome Pointów na uczelniach oraz do osób odpowiedzialnych za współpracę ze studentami i pracownikami zagranicznymi.

W trakcie wydarzenia pracownicy Welcome Pointu reprezentowali Uniwersytet Śląski, aktywnie uczestnicząc w warsztacie i dyskusjach na temat potencjału Metropolii oraz sposobów na to, jak zachęcić studentów i pracowników zagranicznych do podejmowania tu studiów i pracy oraz jak im pomagać w adaptacji.

Warsztaty stanowiły pierwszy etap działań, które mają na celu stworzenie przewodnika/poradnika dotyczącego studiowania w Metropolii. Kolejne spotkanie jest planowane z udziałem studentów.

Welcome Point Uniwersytetu Śląskiego serdecznie dziękuje Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii za udział w warsztatach „Studiuj w Metropolii”. Wydarzenie to stanowiło wspaniałą okazję do poznania potencjału dynamicznie rozwijającej się Metropolii oraz do nawiązania kontaktów z przedstawicielami innych uczelni wyższych oraz pracownikami Welcome Pointów. Inicjatywy takie jak ta pozwalają na skuteczne wsparcie studentów i pracowników w procesie adaptacji do nowych warunków i środowiska akademickiego.

Wierzymy, że inicjatywy te będą rozwijane, ponieważ są niezwykle istotne dla budowania pozytywnych relacji z zagranicznymi studentami i pracownikami oraz dla promocji regionu i naszej uczelni zarówno w kraju, jak i za granicą.

A flip chart sheet of paper with red inscriptions. Arkusz papieru z flip charta z czerwonymi napisamifot. archiwum projektu „Come2US”

GALERIA ZDJĘĆ

Computer screen showing the photo of bird's eye view of Katowice with the question How can we help students? Ekran komputera ze zdjęciem Katowic z lotu ptaka z pytaniem :Jak moblibyśmy pomóc studentom?"fot. Łukasz Folda (GZM)

fot. Łukasz Folda (GZM)