• Polish
transform4europe

Najlepsi z najlepszych – znamy zwycięzców EUCYS 2024!

18.09.2024 - 14:57 aktualizacja 18.09.2024 - 15:03
Redakcja: AA

Zakończyły się finały European Union Contest for Young Scientists (EUCYS), konkursu który zgromadził obiecujących młodych naukowców z całego świata. Podczas ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się 13 września w Katowicach, wręczono nagrody Unii Europejskiej.

Wśród nagród znalazły się następujące nagrody specjalne Transform4Europe:

Chcielibyśmy serdecznie pogratulować wszystkim zwycięzcom i życzyć dalszych sukcesów w karierze naukowej!

EUCYS, czyli European Union Contest for Young Scientists, to najważniejszy europejski konkurs dla młodych naukowców organizowany od 1989 roku przez Komisję Europejską. Każdego roku inne miasto staje się gospodarzem konkursu. W 2024 roku zostały nim Katowice, będące Europejskim Miastem Nauki 2024. Uniwersytet Śląski w Katowicach, który należy do sojuszu Transform4Europe, jest liderem Konsorcjum Akademickiego – Katowice Miasto Nauki.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://us.edu.pl/najlepsi-z-najlepszych-znamy-zwyciezcow-eucys-2024

Scena EUCYS 2024 Fot. Katarzyna Suchańska

Scena EUCYS 2024 | Fot. Katarzna Suchańska