• Polish
transform4europe

#odkryjTransform4Europe – czyli poznajemy uniwersytet europejski Transform4Europe

11.03.2021 - 13:23 aktualizacja 13.07.2021 - 15:22
Redakcja: MK
Tagi: discovert4e, European University, infografika, infographic, infographics, odkryjt4e, t4e, uniwersytet europejski

Kilka miesięcy temu Uniwersytet Śląski wraz z sześcioma partnerskimi uczelniami dołączył do prestiżowego grona uniwersytetów europejskich. Zdążyliśmy się już zapewne oswoić z hasłem Transform4Europe. To ono – wraz z ideą, wspólnym celem i wyzwaniami – wyróżnia nasze konsorcjum na tle innych.

Inicjatywa uniwersytetów europejskich jest dosyć młoda. Pierwszy konkurs Komisji Europejskiej został zorganizowany w 2019 roku, a w wyniku dwóch edycji utworzonych zostało łącznie 41 konsorcjów w Europie. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się, co oznacza i jakie możliwości daje nam takie partnerstwo uczelni. Aby przybliżyć ideę uniwersytetów europejskich i naszego sojuszu, przygotowaliśmy cykl infografik i artykułów pod nazwą #odkryjTransform4Europe.

Grafika przedstawiająca mapę sojuszu z zaznaczonymi uczelniami partnerskimi oraz listę uczelni sojuszu. Materiał do pobrania także w wersji PDF.
plik do pobrania

Istotą Transform4Europe jest międzynarodowa współpraca sześciu uczelni, która otwiera przed nami przede wszystkim wiele nowych, ciekawych ścieżek dydaktycznych i badawczych.

Jaki jest wspólny cel? Co nas łączy? Jakim wyzwaniom chcemy razem stawić czoła? To tylko kilka pytań, na które odpowiemy w ramach cyklu.

Będziemy publikować najważniejsze fakty i liczby dotyczące naszego konsorcjum oraz najciekawsze informacje na temat każdej z uczelni sojuszu. Przedstawimy projekty oraz inicjatywy realizowane wspólnie z partnerami, a także zaprezentujemy nowe możliwości dla studentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu Śląskiego, jakie daje Transform4Europe. Przeprowadzimy też wywiady z osobami, które już zaangażowały się w realizację tego niezwykłego projektu.

Pierwsza z przygotowanych infografik prezentuje najważniejsze informacje na temat uniwersytetu europejskiego Transform4Europe.

plik do pobrania

Logo Transform4Europe

Zachęcamy do regularnego odwiedzania strony us.edu.pl/t4e zawierającej najważniejsze informacje oraz aktualności.