• Polish

Konferencja Uniwersytetów Europejskich w Warszawie

12.05.2023 - 12:11 aktualizacja 16.05.2023 - 11:30
Redakcja: PK

„Uniwersytety Europejskie podstawą innowacyjnej Europy” to hasło przewodnie I edycji Konferencji Uniwersytetów Europejskich, która odbędzie się 15 maja 2023 roku w Warszawie. Jest to nowa inicjatywa zorganizowana z myślą o sojuszach zrzeszających uczelnie w ramach programu Erasmus+. Do tego grona należy konsorcjum Transform4Europe. Wydarzenie będzie okazją do wymiany doświadczeń oraz pogłębienia współpracy w zakresie edukacji, badań i innowacji w całej Europie.

Uczestnicy wezmą udział w panelach dyskusyjnych dotyczących m.in. wyzwań, przed którymi stoją obecnie europejskie uczelnie. Zaplanowane zostały także warsztaty z zakresu m.in. wykorzystania mikropoświadczeń oraz możliwości finansowania działań z programów Horyzont Europa czy Erasmus+. Ponadto ogłoszone zostaną wyniki konkursu pn. „Uniwersytety Europejskie – sojusze przyszłości”, kierowanego do polskich uczelni wchodzących w skład konsorcjów Uniwersytetów Europejskich. Laureaci zostaną wyłonieni aż w pięciu kategoriach: osobowość, innowacje, współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym, doskonałość Erasmus+ oraz wsparcie dla Ukrainy.

Organizatorem konferencji jest Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Edukacja, Szkolenia, Młodzież. Więcej informacji na stronie programu Erasmus.

Grafika promująca wydarzenie tekst w opisie