• Polish

14 STYCZNIA 2022 ROKU

UNIWERSYTET ŚLĄSKI W KATOWICACH

ZAPROSZENIE

Uniwersytet Śląski w Katowicach organizuje podwójny otwarty wykład, który odbędzie się w Katowicach 14 grudnia 2022 roku. W tym celu ogłasza nabór na wykładowcę, który zrealizuje wykład pt. „Wood pellets – the future of the energy market?” z uwzględnieniem odniesień do obszarów priorytetowych Transform4Europe, tj.:

• transformacja cyfrowa i inteligentne regiony;
  • transformacja środowiskowa i zrównoważony rozwój;
  • transformacja społeczna, budowanie społeczności i włączenie społeczne.

Celem wykładów ma być m.in. wzmocnienie dialogu pomiędzy uczelniami a otoczeniem gospodarczym oraz wypracowanie metodologii transferu wiedzy i know-how.

Prezentacja powinna skupiać się na historii wykorzystywania pelletu drzewnego jako źródła energii, problemach dotyczących jakości paliw pelletowych oraz zaletach i wadach wykorzystania biomasy do celów energetycznych.

Osoba zainteresowana realizacją zadania musi posiadać doświadczenie eksperckie w zastosowaniu wiedzy z zakresu przedsiębiorczości w jednym z trzech priorytetowych obszarów projektu Transfrorm4Europe oraz doświadczenie zawodowe w charakterze wykładowcy/nauczyciela lub prelegenta w ramach konferencji. Konieczna jest również dobra znajomość języka angielskiego, który będzie językiem wykładowym.

Wybrany prelegent otrzyma za realizację wykładu wynagrodzenie w kwocie 500 EUR oraz zwrot kosztów podróży i zakwaterowania.

Pełna informacja na temat naboru znajduje się w ogłoszeniu.

Zgłoszenia kandydatury może dokonać uczelnia nominująca eksperta poprzez złożenie formularza do 28 listopada 2022 roku na adres transform4europe@us.edu.pl.

Więcej informacji: us.edu.pl/european-university/open-dual-lecture-in-katowice.