Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polish
  • English
transform4europe
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Szkoła Letnia Języka Angielskiego w Berlinie

05.04.2024 - 14:46 aktualizacja 09.04.2024 - 13:30
Redakcja: RH

Czy chcielibyście spędzić lato w Berlinie, poznać mnóstwo nowych ludzi z całej Europy i dowiedzieć się co nieco o dziedzictwie przemysłowym oraz zrównoważonym rozwoju? Jeśli tak, to mamy coś specjalnie dla was!

Zapraszamy do udziału w dwutygodniowej Szkole Letniej Języka Angielskiego „Kształtowanie zrównoważonego rozwoju w ramach dziedzictwa przemysłowego”, która odbędzie się w sierpniu 2024 roku w Berlinie. Formularz zgłoszeniowy został otwarty 20 marca, a rekrutacja będzie odbywać się w sposób ciągły od 5 kwietnia do momentu zapełnienia wszystkich miejsc.

Organizatorami drugiej Europejskiej Szkoły Letniej Dziedzictwa Przemysłowego [European Industrial Heritage Summer School] jest Europejski Szlak Dziedzictwa Przemysłowego ERIH, School of Culture and Design HTW Berlin oraz Berlin Center for Industrial Heritage.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: www.f5.htw-berlin.de/alt-studieren/international-en/industrial-heritage-summer-school.

 

Czekamy na Ciebie!

Szukamy nowych, świeżych i różnorodnych perspektyw i pomysłów na rzecz dziedzictwa przemysłowego i zrównoważonego rozwoju.

Studiujesz na kierunkach związanych z muzealnictwem, kulturoznawstwem, historią, archeologią przemysłową, zarządzaniem kulturą i turystyką, architekturą, urbanistyką, ochroną dziedzictwa, zrównoważonym rozwojem lub komunikacją? W takim razie dobrze się tu odnajdziesz i wzbogacisz Szkołę Letnią o swoją interdyscyplinarną wiedzę na temat pilnej potrzeby połączenia zagadnień dziedzictwa przemysłowego i zrównoważonego rozwoju.

Dlaczego dziedzictwo przemysłowe w Berlinie?

Rozwój przemysłowy stanowił mechanizm napędowy rozkwitu miasta i pozostaje nim do teraz. Postęp technologiczny i naukowy oraz nowe metody pracy dodatkowo przyspieszają ten proces. Mimo to ta tematyka często kojarzy się z wyzyskiem, dewastacją natury oraz eksploatacją globalnych zasobów. Właśnie dlatego pragniemy zgłębić powiązania pomiędzy kulturą przemysłową oraz zrównoważonym rozwojem razem z tobą.

Jak zrównoważony rozwój może wspomóc dziedzictwo przemysłowe?

Zrównoważona edukacja, ponowne wykorzystanie terenów przemysłowych (zachowanie zabytków to również forma ochrony klimatu), świeża krew w kulturowym wolontariacie oraz ekoturystyka to tylko kilka z obszarów działań podejmowanych przez nas działań.

Co zyskujesz?

Nowe umiejętności komunikacji międzykulturowej i praktyczne metody ich implementacji. Wraz z innymi uczestnikami Szkoły Letniej opracujesz własne rozwiązania, które będzie można wdrożyć w projektach. Po odbyciu Szkoły Letniej będziesz miał możliwość dołączenia do nowo powstałej sieci pan-European Young Professional Network Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego.

Jak wygląda proces rekrutacji?

Rekrutacja odbywa się za pomocą portalu mobilność HTW Berlin. Nabór rozpoczyna się 20 marca 2024 r. Po zarejestrowaniu się otrzymasz wiadomość e-mail z loginem potrzebnym, aby ukończyć rekrutację. Formularz rekrutacyjny należy wypełnić online. Prosimy o przygotowanie zaświadczenia o byciu studentem, indeks oraz CV do przesłania (www.service4mobility.com/europe).

Ile kosztuje Szkoła Letnia?

Wszyscy przyjęci otrzymają stypendium Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego ERIH, które zdecydowanie zmniejszy koszty twojego uczestnictwa. Koszt dwutygodniowego pobytu w Berlinie wraz z zakwaterowaniem, wyżywieniem we własnym zakresie, biletami komunikacji miejskiej, programem kulturalnym i materiałami to 360 €.

Pełna treść komunikatu dostępna jest na stronie: industriekultur.berlin/erforschen/summer-school.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu mailowego: industrial-heritage@htw-berlin.de; katharina.hornscheidt@htw-berlin.de; hornscheidt@industriekultur.berlin.

Zdjęcia przedstawia ludzi w trakcie konferencji

Fot. Matthew Osborn | Unsplash

return to top