„Bohater na miarę naszych czasów” konkurs pod patronatem Wydziału Nauk Społecznych

21.04.2021 - 10:22 aktualizacja 21.04.2021 - 10:23
Redakcja: violettakulik

„Bohater na miarę naszych czasów” to konkurs organizowany  przez Zespół Szkół nr 9 im. dr M. Witczaka w Jastrzębiu-Zdroju pod patronatem: Anny Hetman, Prezydenta Miasta Jastrzębie – Zdrój, Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu – Zdroju oraz Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Celem konkursu jest:
– wsparcie rozwoju emocjonalnego i społecznego dzieci i młodzieży
– rozwijanie wiedzy na temat rzeczywistości, a także nabierania umiejętności jej zmieniania
– rozwijanie pozytywnego myślenia
– rozwijanie wrażliwości i empatii
– kształtowanie umiejętności rozwiązywania sytuacji problemowych
– nabycie wiedzy potrzebnej do radzenia sobie w sytuacji trudnej emocjonalnie
– pobudzenie wyobraźni oraz rozwijanie umiejętność wizualizacji
– rozwijanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży
– kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez popularyzowanie różnorodnych form plastycznych i graficznych.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy w postaci komiksu odręcznego, w którym główny bohater walczy z największym wrogiem- wirusem Covid-19.

Więcej o konkursie na stronie www.bohater2021.pl.