Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

O praktycznym zastosowaniu mikrotomografii komputerowej i druku 3D | Spotkanie w ramach cyklu „Miliard w patencie”

17.03.2023 - 12:23 aktualizacja 17.03.2023 - 13:01
Redakcja: jp

SPIN-US – spółka celowa Uniwersytetu Śląskiego zaprasza na spotkanie z cyklu Miliard w patencie. Gościem będzie dr inż. Piotr Duda z Instytutu Inżynierii Biomedycznej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Tematem spotkania będzie przede wszystkim Wydziałowe Laboratorium Mikrotomografii Komputerowej, którego Pan Doktor jest kierownikiem.

O spotkaniu

Kiedy: 20 marca 2023 r. godz. 16.30
Gdzie: transmisja online na żywo
Opis: Choć tomografia komputerowa kojarzy się powszechnie z zastosowaniem medycznym, w laboratoriach uniwersyteckich microCT wykorzystuje się do poznania wewnętrznej i zewnętrznej struktury różnego rodzaju próbek w sposób nieniszczący. Dokładna analiza pozwala następnie na precyzyjne modelowanie 2D i 3D. To rozwiązanie znajduje zastosowanie jako wsparcie badań i projektów naukowych (np. jako wsparcie w rekonstrukcji kości czy zębów prehistorycznych zwierząt), ale służy również w ramach komercyjnych prac zleconych. Jakich? Dowiemy się podczas naszego spotkania.

O cyklu Miliard w patencie

Cykl Miliard w patencie służy prezentacji i promocji inspirujących badań i projektów oraz innowacyjnych rozwiązań, powstających w laboratoriach Uniwersytetu Śląskiego zrealizowanych w ramach projektu Inkubator Innowacyjności 4.0.

Strona internetowa SPIN-US Sp. z o.o.: https://spinus.pl/

return to top