Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Z uczelni do startupu i z powrotem | Podcast Hanny Harkawy

17.12.2024 - 10:15 aktualizacja 19.12.2024 - 10:08
Redakcja: jp

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Hanną Harkawy, doktorantką programu „Doktoraty Wdrożeniowe 2024” w Szkole Doktorskiej. Wywiad został przeprowadzony w dniu 11 grudnia 2024 r.

Hanna Harkawy | Fot. archiwum prywatne

Doktorantka programu Doktoraty Wdrożeniowe w dyscyplinie inżynieria biomedyczna na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, realizowanego we współpracy ze startupem Smart Spine,
który opracowuje system do przesiewowego badania wad postawy u dzieci dedykowany placówkom oświatowym. Tytuł projektu: Opracowanie oraz implementacja systemu do przesiewowego badania wad postawy u dzieci i młodzieży dedykowanemu placówkom oświatowym.  Absolwentka wzornictwa przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz studiów podyplomowych z zakresu UX i Product Design na Uniwersytecie SWPS.

Posiada bogate doświadczenie w projektowaniu innowacyjnych rozwiązań dla sektora medycznego, zdobyte we współpracy z firmami z branży HealthTech. Od lat wspiera strategiczny rozwój produktów w startupach, nadzorując kluczowe etapy prac projektowych.

Przedsiębiorczyni, założycielka Ouli – startupu opracowującego system do terapii blizn dla kobiet po cesarskim cięciu. Ekspertka w dziedzinach FemTech i HealthTech w Klubie Inwestorek Indywidualnych oraz laureatka międzynarodowych konkursów, takich jak UX Design Award i C-Idea Award.

Rozmowa dotyczyła współpracy nauki z biznesem stanowiącej kluczowy fundament rozwoju innowacji. Podczas wywiadu doktorantka podzieliła się swoimi doświadczeniami w łączeniu tych dwóch światów, opierając się na przykładzie swojej własnej pracy magisterskiej zrealizowanej we współpracy z założonym przez siebie startupem. W swoim przedsiębiorstwie autorka rozwija system do domowej terapii blizn po cesarskim cięciu.

W podkaście usłyszymy także o wyzwaniach, które pojawiają się na drodze do skutecznej współpracy środowiska akademickiego z biznesem i działaniach, które mogą wspierać jej popularyzację i skuteczne osiąganie zamierzonych rezultatów. Doktorantka opowiada również o doktoracie wdrożeniowym, który aktualnie realizuje.


Wywiad przeprowadziła Redakcja serwisu MamStartup

 

 

return to top