Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji

PFR Projektanci Innowacji

05.12.2019 - 13:46 aktualizacja 05.12.2019 - 13:55
Redakcja: andrzejzczurek

16 stycznia 2020 w gościnnych murach kampusu cieszyńskiego Uniwersytetu Śląskiego (ul. Bielska 62, sala konferencyjna) odbędą się bezpłatne warsztaty kreatywnego myślenia oraz tworzenia nowatorskich produktów i usług metodą Design Thinking. Uczestnicy warsztatów poznają tę metodę projektowania innowacyjnych rozwiązań używaną przez firmę Google, po czym będą mieli możliwość zastosować ją do własnych pomysłów pod okiem ekspertów.

Szkolenie jest częścią ogólnopolskiej akcji edukacyjnej o nazwie „PFR Projektanci Innowacji” programu Grow with Google. Program warsztatów bazuje na metodzie stworzonej i stosowanej przez Google’a na potrzeby rozwoju innowacji (Creative Skills for Innovation Lab) i zakłada budowanie u uczestników trzech podstawowych kompetencji:

  • empatii – zrozumienia użytkownika
  • myślenia bez granic – myślenia 10x
  • tworzenia prototypów – eksperymentowania.

Zapraszamy wykładowców, studentów i osoby prowadzące firmy. Uczestnicy zostaną wyłonieni spośród osób, które do dnia 07.01.2020 r. wypełnią formularz zgłoszeniowy zawierający trzy krótkie pytania na temat swoich pomysłów: https://events.withgoogle.com/projektanci-innowacji-1601-cieszyn/.

Warsztaty w cieszyńskim kampusie są zorganizowane przez Google’a na zaproszenie Dziekana Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego dra hab. Krzysztofa Marka Bąka w partnerstwie strategicznym z Polskim Funduszem Rozwoju.

Przedsięwzięcia firmy Google zawsze charakteryzują się wysokim poziomem realizacji i odznaczają się bardzo dobrym przygotowaniem merytorycznym i organizacyjnym. Czas poświęcony na udział w warsztatach Design Thinking na pewno przyczyni się do  podniesienia kompetencji uczestników w wielu obszarach. Warsztaty będą także okazją do spotkania wielu osób angażujących się w różnego rodzaju aktywności. Serdecznie zapraszamy wykładowców, studentów oraz osoby z firm zewnętrznych – dr Tomasz Kopczyński, mgr Tadeusz Stoszek – współorganizatorzy.

return to top