Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji

(Psycho)terapia: sztuka czy technologia?

04.02.2020 - 15:02 aktualizacja 14.02.2020 - 12:54
Redakcja: andrzejzczurek

Szanowni Państwo,

mamy zaszczyt i przyjemność ogłosić/poinformować, że 6 maja odbędzie się w Centrum Konferencyjnym cieszyńskiego kampusu uniwersyteckiego Druga Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa, poświęcona jak najszerzej rozumianej terapii i jej roli w skutecznym i bezpiecznym pomaganiu oraz leczeniu człowieka w pełnym cyklu jego życia.

Przedmiotem dyskusji będzie, jak poprzednio, zarówno określenie, jakie czynniki leczące i wspierające podmiot są wspólne dla różnych rodzajów terapii, w tym nie należących do rodziny oddziaływań psychoterapeutycznych, jak i tego, co jest niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa uczestników procesu terapeutycznego.  Szczególnie ważną wydaje się dyskusja nad przygotowaniem do prowadzenia bezpiecznej i skutecznej terapii osób, które nie studiowały psychologii ani psychiatrii, a więc nie posiadają dogłębnej wiedzy o mechanizmach rządzących psychiką i jej rozwojem.

W obliczu ogromnego zapotrzebowania na terapeutów o różnym charakterze (w tym psychoterapeutów) w szkolnictwie, służbie zdrowia i innych domenach życia społecznego, w związku ze zmianami programowymi w realizacji przez nie swoich zadań, dobre przygotowanie profesjonalistów  do pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w każdym wieku staje się kluczowym wyzwaniem na dzień dzisiejszy.

Tegoroczne obrady tradycyjnie odbędą się pod hasłem

(Psycho)terapia: sztuka czy technologia?

i stanowić będą kontynuację wykładów, referatów oraz dyskusji  przeprowadzonych w listopadzie 2018, kiedy w gronie fachowców i entuzjastów różnych form i metod terapii zainaugurowaliśmy szeroko zakrojone rozważania istotnych dla terapii kwestii.

Serdecznie zapraszamy do Cieszyna!

Komitet Organizacyjny

dr Anna Porczyńska-Ciszewska – przewodnicząca

dr Renata Stefańska-Klar, mgr Jolanta Krzyżewska – sekretariat

Psychoterapia sztuka czy technologia-baza nocelgowa

Psychoterapia sztuka czy technologia-komunikat

Psychoterapia sztuka czy technologia-karta zgłoszenia

psychotherapy20-invitation

return to top