• Polish

31.03.2021 - 11:46 aktualizacja 31.03.2021 - 11:46
Redakcja: krzysztofkasprzynski

Szanowni Państwo!

Kiedy rok temu życzyłem Państwu szybkiego powrotu do popandemicznej normalności, w najgorszych przypuszczeniach nie sądziłem, że ten fatalny stan będzie trwał tak długo i, co gorsza, z taką siłą.

Każdy z nas co dnia boryka się z obawami o zdrowie własne i najbliższych, przeżywamy dylematy zawodowe — jako naukowcy, artyści, pedagodzy, próbując łączyć reżimy chorobowej teraźniejszości z chęcią jak najlepszego i rzetelnego wypełniania naszych obowiązków. Jest to nasze wspólne doświadczenie osamotnienia, obaw, zwątpień. Liczę jednak, że proces szczepień — kiedy obejmie już wszystkich pracowników, niezależnie od stanowiska i funkcji oraz studentów — pozwoli na powrót. Pozostaje mieć nadzieję, że teraz trwa ta najciemniejsza cześć nocy, po której następuje świt.

Oby nadchodzące Święta, niezależnie od Państwa wyznania i poglądów, były zwiastunem świtu.

Życzę Państwu zdrowia, miłości, czułości i wzajemnej serdeczności.

Do zobaczenia niebawem!

Krzysztof Marek Bak – Dziekan WSNE