Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji

Wizyta Ministra Nauki na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji w Cieszynie

26.03.2024 - 14:41 aktualizacja 26.03.2024 - 14:41
Redakcja: Krzysztof Kasprzyński

Minister Nauki Dariusz Wieczorek wraz z podsekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Przemysławem Koperskim, odwiedzili 25 marca 2024 roku Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego.

W centrum konferencyjnym odbyło się spotkanie Ministra Nauki ze środowiskiem akademickim: studentami, doktorantami, nauczycielami akademickimi oraz kadrą wsparcia. Tematy rozmów dotyczyły zmian w systemie szkolnictwa wyższego w Polsce,  zasad oceny ewaluacyjnej oraz kwalifikacji uzyskiwanych w ramach kształcenia na kierunkach artystycznych. Poruszone zostały także kwestie kryteriów przyznawania stypendiów dla studentów, zatrudniania młodych naukowców oraz infrastruktury akademickiej.

Podczas wizyty studenci i pracownicy naukowi Instytutu Sztuk Muzycznych przygotowali koncert muzyczny, będący kombinacją muzyki ludowej, jazzu oraz muzyki rozrywkowej. Do wykonania jednego z utworów został zaproszony przez studentów z zespołu MANU Minister Nauki, który z zamiłowania jest perkusistą. Ministrowie zwiedzili także Galerię Uniwersytecką, w której aktualnie prezentowana jest wystawa prac prof. dr. hab. Lecha Kołodziejczyka „Metafora w malarstwie. Wojenne ikony”.