Śląskie Centrum Inżynierii Prawa, Technologii i Kompetencji Cyfrowych CYBER SCIENCE

Tydzień sztucznej inteligencji w Mieście Nauki

31.01.2024 - 10:26 aktualizacja 31.01.2024 - 10:26
Redakcja: rafalprabucki

Wtorek rozpoczęliśmy w siedzibie Łukasiewicz – EMAG, gdzie mieliśmy okazję zapoznać się m.in. z robotami, cyberbezpieczeństwem oraz elektrycznym pojazdem transportowym ETV.

Następnie w Kato Science Corner x Metrolab GZM odbył się anglojęzyczny wykład pt. “AI for multimedia and XR”, który poprowadził nasz gość – Hannes Fassold.

Po wydarzeniu z centrum Katowic miały miejsce jeszcze dwa wykłady:
👉🏻 na kampusie #UEKatowice dr hab. Artur Walasik, prof. UE oraz dr hab. Jan Kozak, prof. UE zmierzyli się z tematem “Wpływ AI na gospodarkę i naukę ekonomii”;
👉🏻 na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechnika Śląska , prof. Wojciech Moczulski opowiadał o autonomicznych systemach mobilnych.

Dziękujemy Wam za udział podczas tych dwóch inspirujących dni i zapraszamy do dalszego uczestnictwa podczas Tydzień Sztucznej Inteligencji w Mieście Nauki.

W dzisiejszym programie znajdziecie:
👉🏻 w godz. 13:00-14:20 debata pt. “Przełom czy zagrożenie? Rola sztucznej inteligencji w przyszłości społeczeństwa”, która odbędzie się w Rektoracie #UEKatowice oraz
👉🏻 w godz. 17:00-19:00 spotykamy się w #ŁukasiewiczEMAG na wydarzeniu pt. “Łączymy światy: Sztuczna inteligencja w służbie komunikacji dla osób głuchych”.

Pełnego harmonogramu szukajcie na stronie:

Na zdjęciu dr hab. Jan Kozak, prof. UE w trakcie wykładu