Instytut Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska

Zaproszenie na konferencję pt. “Experimental plant biology at various scales: from molecules to the environment.”

23.04.2021 - 08:32 aktualizacja 02.03.2022 - 13:08
Redakcja: Maciej Bisaga

W imieniu Polskiego Towarzystwa Biologii Eksperymentalnej Roślin oraz Komitetu Organizacyjnego 10 Konferencji zapraszamy wszystkich naukowców i studentów zainteresowanych biologią eksperymentalną roślin do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Konferencja w tym roku odbywa się wirtualnie w Katowicach w dniach 20-23 września 2021 roku.

Temat konferencji

Wierzymy, że konferencja będzie doskonałym forum do prezentacji wyników badań z zakresu biologii eksperymentalnej roślin oraz zgromadzi naukowców i studentów z całego świata.

Konferencja będzie odbywać się w języku angielskim i obejmować następujące tematy:

• Geny i fitohormony w rozwoju roślin
  • Struktura, funkcja i bioobrazowanie komórki
  • Epigenetyka roślin
  • Ekofizjologia i fizjologia roślin poddanych stresowi
  • Biotechnologia roślin i hodowla tkankowa
  • Na styku biologii i fizyki – w hołdzie Zygmuntowi Hejnowiczowi.

Odnośnik do strony konferencji: https://ptber.org.pl/default/konferencje/10th-conference/