Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Instytut Filozofii
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Czasopismo „Folia Philosophica” włączone do bazy EBSCO

16.02.2023 - 12:57 aktualizacja 16.02.2023 - 12:57
Redakcja: am
Tagi: Folia Philosophica

Z ogromną radością informujemy, że czasopismo „Folia Philosophica” zostało włączone do bazy naukowej EBSCO!

EBSCO jest wiodącym dostawcą naukowych baz danych, rozwiązań z zakresu zarządzania subskrypcją czasopism elektronicznych i pakietów elektronicznych, usług dotyczących rozwoju kolekcji książek i zarządzania zakupami, a także głównym dostawcą technologii bibliotecznych, książek elektronicznych i rozwiązań w zakresie decyzji klinicznych dla uniwersytetów, szkół wyższych, szpitali, korporacji, rządów, szkół podstawowych i bibliotek publicznych na całym świecie.

 


„Folia Philosophica” jest wydawnictwem ciągłym Instytutu Filozofii Uniwersytetu Śląskiego. Ukazuje się raz w roku i prezentuje wyniki filozoficznych badań nad centralnymi zagadnieniami filozoficznymi, publikując artykuły zarówno z historii filozofii, jak i podstawowych działów filozofii, takich jak: ontologia, epistemologia, etyka, antropologia, filozofia społeczna, filozofia religii. Pismo posiada również dział recenzji, który oferuje czytelnikom wgląd w ewolucję myśli filozoficznej, odzwierciedloną w ostatnich publikacjach.

„Folia Philosophica” jest na liście czasopism punktowanych: za każdą publikację naukową zamieszczoną w piśmie otrzymuje się 20 punktów.

okładka czasopisma Folia Philosophica

return to top