Instytut Sztuk Muzycznych

Międzynarodowa konferencja „MusicAlive”

01.10.2024 - 12:29 aktualizacja 09.10.2024 - 13:07
Redakcja: Andrzej Szczurek

9–11 października 2024 roku w Instytucie Sztuk Muzycznych na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji UŚ będzie się odbywała międzynarodowa konferencja „MusicAlive”.

Linki do transmisji konferencji MusicAlive:

Projekt MusicAlive, zainicjowany przez Annę Kijanowską i Agnieszkę Lasko, pierwotnie obejmował Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny oraz Międzynarodowe Sympozjum Pianistyki i Edukacji Muzycznej. Kolejną odsłoną tego projektu jest Międzynarodowa Konferencja MusicAlive: „Rola muzyki i sztuki we współczesnym świecie”.

Konferencja oferuje okazję do zgłębienia wpływu muzyki i sztuki na współczesne społeczeństwo. Międzynarodowa inicjatywa ma na celu ukazanie różnorodności kulturowej poprzez prezentację różnych gatunków muzycznych oraz form artystycznych z różnych zakątków świata.

Międzynarodowa Konferencja MusicAlive podkreśla otwartość na poznawanie innych kultur i sztuk, wspierając inkluzję społeczną. Przykłady tematów obejmują eksperymenty z łączeniem różnych tradycji muzycznych lub współpracę między artystami z różnych krajów. W ten sposób kultura staje się pomostem łączącym różne narody i społeczności. W dzisiejszym zglobalizowanym świecie sztuka jest kluczem do budowania jedności i porozumienia między ludźmi. Na tym poziomie możemy szukać wspólnoty z innymi kulturami, ucząc się zarówno tolerancji, jak i współistnienia.

Prelegenci

• Gayle Murchinson – Associate Professor – College of William and Mary, USA, The British Academy, UK
  • John Muniz – Associate Professor – University of Arizona, USA
  • Matthew Bengtson – Associate Professor – University of Michigan School of Music, Theatre, and Dance, USA
  • Jeremy Gill – New York City, USA
  • Sławomir Dobrzański – Professor – Kansas State University – Poland/USA
  • Po Sim Head – Adjunct Professor – Missouri Western State University, Metropolitan Community College Kansas City – Hong Kong/USA
  • János Kéry – Associate Professor – Franz Liszt Music Academy in Budapest, Hungary
  • Anna Kijanowska – Associate Professor – Institute of Music in Cieszyn, University of Silesia – Poland/USA
  • Diego Macías Steiner – Professor – Music Conservatory in Buenos Aires, Argentina
  • Agnieszka Zick – Adjunct Professor – State College of Florida Manatee-Sarasota – Poland/USA
  • Olivia Grace Bradstreet Colomaio – University of South Carolina, USA
  • Thomas Fortmann – Switzerland
  • Ethan Fox – New York City, USA
  • Mirta Gómez and Sahily Cánovas – Cuba/USA
  • Agnieszka Lasko – University of South Carolina, Poland/USA
  • Christian Alberto Restrepo Sánchez – Colombia/USA

Konferencja będzie miała charakter hybrydowy. Oficjalnym językiem będzie również język angielski.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie wydarzenia.

MusicAlive Conference Bulletin 2024 City Region Academia