• Polish

Ruszył projekt „Welcome2US…” dla obecnych i przyszłych pracowników obcokrajowców

07.07.2023 - 15:33 aktualizacja 03.08.2023 - 13:17
Redakcja: MK

Uniwersytet Śląski od wielu lat angażuje się w międzynarodowe projekty, współpracując z zagranicznymi uczelniami i instytutami, jak również zatrudniając obcokrajowców. Od czerwca 2023 roku w uczelni realizowany jest projekt pt. „Welcome2US – rozwój potencjału Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w zakresie obsługi kadry zagranicznej”. Jego celem jest podniesienie jakości obsługi pracowników zagranicznych oraz zwiększenie atrakcyjności uczelni jako pracodawcy dla potencjalnych kandydatów z zagranicy.
Działania skierowane są do obecnych i przyszłych pracowników obcokrajowców.

Inicjatywy w ramach projektu Welcome2US to:

• organizacja i utrzymanie strefy co-workingowej dla kadry zagranicznej „USil Staff Meeting Point”,
  • spotkania integracyjne dla pracowników zagranicznych #FeelWell@USil,
  • szkolenia dla pracowników z zagranicy #USilNewSkills,
  • kampania informacyjno-wizerunkowa „International Usil Ambassadors #USilExpirianceNET”,
  • dalsza profesjonalizacja obsługi grup docelowych poprzez rozwój Welcome Pointu,
  • nagranie 10 podcastów #AroundUSil,
  • #USilCareerDay – konferencja online dla naukowców z całego świata.

Projekt „Welcome2US – rozwój potencjału Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w zakresie obsługi kadry zagranicznej”, realizowany do 31 maja 2025 roku, finansowany jest przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA) i stanowi część programu Welcome to Poland 2022, który ma na celu rozwijanie kompetencji związanych ze zwiększeniem poziomu umiędzynarodowienia uczelni.

Three people