• Polish
transform4europe

TRANSFORM4EUROPE WEEK

SPOTKAJMY SIĘ NA UNIWERSYTECIE ŚLĄSKIM W KATOWICACH!

24–28 kwietnia 2023 roku | POLSKA

Grafika promująca wydarzenie

IDEA

Od 24 do 28 kwietnia 2023 roku trwała II edycja T4EU Week na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Tematem przewodnim wydarzenia była sprawiedliwa transformacja. W ramach wydarzenia chcieliśmy skupić się na różnych aspektach zmian, jakie czekają regiony poprzemysłowe. Bez wątpienia do najważniejszych należą wyzwania związane z ochroną środowiska i gwałtownymi zmianami klimatycznymi.

PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ

Fotorelację z wydarzenia można obejrzeć na stronie: us.edu.pl/multimedia/t4eu-w-polsce-za-nami-tydzien-pelen-wrazen.

zdjęcie pamiątkowe grupy osób

Fot. Matylda Klos

uczestnicy wykładu inaugurującego T4EU Week

Fot. Matylda Klos

studenci podczas przeciągania liny

Fot. Tomasz Kiełkowski

uczestnicy wykładu dot. programu Erasmus+

Fot. Katarzyna Stołpiec

AGENDA

Debaty, warsztaty, wspólne projekty badawcze, a także możliwość poznania regionu i integracja – tego mogli doświadczyć uczestnicy T4EU Week w Katowicach. W ramach wydarzenia zaplanowano cykl pięciodniowych aktywności dla studentów, doktorantów, nauczycieli akademickich i pracowników administracji wszystkich uczelni partnerskich sojuszu Transform4Europe. Można było wziąć udział także w cyklu Language for Lunch prowadzonym przez lektorów ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej oraz wykładowców i studentów międzynarodowych studiów polskich.

POBIERZ PROGRAM

(materiał w języku angielskim)

TRANSFORM4EUROPE WEEK – 4 PROGRAMY

W ramach programu dydaktycznego studenci mieli do wyboru pięć modułów oferowanych przez UŚ (20 godzin dydaktycznych). Warunkiem uzyskania 3 punktów ECTS za jego realizację była również obecność na wykładzie wprowadzającym oraz uczestnictwo w module „Languages for lunch”.

Moduły do wyboru:

• „Challenges and choices of the Anthropocene epoch”
  • „Found in translation: how to understand cultures (and nature)”
  • „Negotiate your way in life and business”
  • „Metaversum and law”
  • „Gender equality in the society”

Program skierowany do pracowników administracyjnych zaplanowano na trzy dni: 25, 26, 27 kwietnia. Uczestnicy wysłuchali wykładu „Erasmus+ Capacity Build for Higher Education (CBHE) projects – application and implementation”, który wygłosiły Noelia López del Castillo i Olga Bloshchinska z Uniwersytetu w Alicante.

Głównym celem spotkania była wymiana doświadczeń w nauczaniu i prowadzeniu badań naukowych w zakresie prawa i dziedzin pokrewnych, takich jak administracja, przedsiębiorczość, biznes. Chcieliśmy również stworzyć możliwość poznania potencjalnych obszarów współpracy.

Program skierowany był do przedstawicieli wydziałów/instytutów prawa – w szczególności koordynatorów umiędzynarodowienia, wymiany Erasmus, współpracy zewnętrznej i dydaktyki, ale także do wszystkich pracowników naukowych zainteresowanych wzajemną współpracą i networkingiem.

Uczestnicy T4EU Week mogli wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących: pikniku integracyjnym, koncercie galowym w ramach Festival of European Culture oraz w spacerach historycznych po Katowicach, Chorzowie i Sosnowcu.