• Polish

T4EU Festival of European Culture

10.03.2023 - 10:00 aktualizacja 19.04.2023 - 10:52
Redakcja: PK

Transform4Europe zaprasza do wzięcia udziału w Festival of European Culture, który odbywać się będzie 24 do 28 kwietnia 2023 roku na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

W ciągu pięciu dni będziecie mogli doświadczyć różnych form artystycznej twórczości w ramach bogatego programu warsztatów, a także odkryć nowe smaki kuchni śląskiej oraz Ziemi Cieszyńskiej.

Zapraszamy między innymi do wzięcia udziału w warsztatach filmowych w Szkole Filmowej im. K. Kieślowskiego UŚ w Katowicach:

• Efekty wizualne w filmie,
  • Fotografia i sztuka nowych mediów;
  • Ruch kamery – czyli szwenkowanie;
  • Warsztat fotografii reklamowej;
  • Polska muzyka filmowa;
  • Filmy studenckie;
  • Praca z aktorem;
  • Kolor – korekcja w filmie czyli, magia postprodukcji.

Nie zabraknie również wrażeń muzycznych – w sali koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach odbędzie się uroczysty koncert, w trakcie którego zostanie wykonany między innymi hymn Transform4Europe. Zaplanowano także występy międzynarodowych zespołów muzycznych partnerów sojuszu. Muzyka jest językiem uniwersalnym, który łączy nas ponad wszelkimi podziałami i różnicami kulturowymi.

Wydział sztuki i Nauk o Edukacji UŚ w Cieszynie zaprasza do wzięcia udziału w warsztatach artystycznych, które zawładną wyobraźnią i pobudzą kreatywność uczestników:

• warsztaty parateatralne: ciało, ruch, człowiek, przedmiot;
  • warsztaty taneczne „ruch natury”;
  • Kreatura – warsztaty przeobrażenia swojego ubrania lub/i stworzenia nowego ze starego. Szycie, przekształcanie, recykling, zero waste;
  • EGOsystem – wystawa ubrań, akcesoriów, tkaniny unikatowej i obiektu;
  • Czarny Teatr – gościnny występ teatralny;
  • „Ja-My z tej ziemi”. Autoportret Socio-Art warsztat;
  • Game Jam – warsztat gamingowy 48h (tworzenie prototypu gry komputerowej T4EU 2023);
  • Mural – „sztuka na chodniku” – na terenie kampusu;
  • PLAKAT i jego oddziaływanie społeczne – warsztaty;
  • Monotypia – w druku graficznym – Raz a dobrze!;
  • Linoryt – czyli druk wypukły;
  • Ceramika w formach gipsowych;
  • Put your print on – warsztaty z litografii;
  • Stwórz postać z komiksu – warsztaty koncepcyjne w Pracowni Komiksu i Sztuki Narracji;
  • Radość łączenia – czyli warsztaty w pracowni szkła artystycznego;
  • Trzymaj kubek – warsztaty sztuki stosowanej, stworzysz „prawdziwe dzieło sztuki”;
  • Warsztaty performatywne – Róża i Jazz;
  • Gry symulacyjne – poruszymy ważne tematy społeczne, takie jak wykluczenie, równość płci, niepełnosprawność, ubóstwo.

W tym wszystkim nie mogło zabraknąć dnia integracyjnego – zależy nam, abyśmy poznali się i nawiązali nowe relacje, które zaowocują dalszą współpracą międzynarodową. Przyjaźń, emocje, sztuka i relacje – to tematy przewodnie naszej turystyczno-artystycznej integracji.

Góry w regionie Ziemi Cieszyńskiej zapierają dech w piersiach – i o to chodzi, aby właśnie tam zintegrować nasze pomysły i działania w jedno wielkie wydarzenie studenckie. Niech smak regionalnej kuchni oraz studenckie muzykowanie przyciągnie Was na to wyjątkowe wydarzenie umocnienia w kulturze europejskiej sojuszu Transform4Europe.

Uczestnicy Festiwalu będą mieli zapewniony lunch w dniach 25–27 kwietnia 2023 roku.

Organizator NIE pokrywa kosztów zakwaterowania w czasie festiwalu w miastach: Katowice oraz Cieszyn.

Formularz zgłoszeniowy dla studentów i studentek Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach dostępny jest na stronie: formularze.us.edu.pl.

Liczba miejsc jest ograniczona. Wybór uczestników nastąpi na podstawie oceny zgłoszeń, które należy przesyłać do 24 marca 2023 roku.

Zachęcamy do rejestracji na T4EU Festival of European Culture i uczestnictwa w tym niezwykłym wydarzeniu!

Grafika promująca wydarzenie. Tekst zawarty w opisie