Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polish
  • English
  • Français
transform4europe

TRANSFORM4EUROPE WEEK

SPOTKAJMY SIĘ NA UNIWERSYTECIE ŚLĄSKIM W KATOWICACH!

9–13 maja 2022 roku | POLSKA

IDEA

Kilka dni – czy tyle wystarczy, aby się lepiej poznać? Sprawdzimy to podczas pierwszego Transform4Europe Week. Jest to jedno z wydarzeń zainicjowanych przez nasz uniwersytet europejski. W tym czasie zamiast zajęć i wykładów odbywać się będą spotkania, rozmowy, warsztaty, pokazy i wiele innych wydarzeń, abyśmy mogli dowiedzieć się o sobie więcej.

Organizatorem pilotażowej edycji jest Uniwersytet Śląski w Katowicach. W maju 2022 roku zaprosimy do Polski studentów, doktorantów i pracowników reprezentujących każdą z uczelni sojuszu.

Pięć dni wypełni bogata oferta wykładów mistrzowskich, wspólnych projektów badawczych, zajęć dydaktycznych, wycieczek, warsztatów i wydarzeń artystycznych. Będziemy uczyć się języków sojuszu w ramach inicjatywy Languages for Lunch. Podczas popołudniowych spotkań pokażemy gościom z partnerskich uczelni nasz region i kulturę. Zaprezentujemy najciekawsze projekty badawcze, dydaktyczne i artystyczne. Warto dodać, że Transform4Europe Week to także spotkania online, przygotowane z myślą o całej społeczności akademickiej naszego uniwersytetu europejskiego.

TRANSFORM4EUROPE WEEK – 6 PROGRAMÓW

1. PROGRAM EDUKACYJNY

Do udziału w Transform4Europe Week zaprosimy studentów ze wszystkich uczelni sojuszu. Nasi goście będą się spotykać w godzinach dopołudniowych na zajęciach tematycznych prowadzonych przez znakomitych ekspertów – naukowców i dydaktyków reprezentujących uniwersytety Transform4Europe. Uczestnicy spotkań będą rozmawiać przede wszystkim o najważniejszych wyzwaniach cywilizacyjnych, z którymi chcemy się zmierzyć, współpracując w ramach uniwersytetu europejskiego.

Są to: transformacja cyfrowa i inteligentne regiony, zmiany środowiska i zrównoważony rozwój oraz transformacja i integracja społeczna.

Zadbamy także o atrakcyjną ofertę popołudniowych spotkań. Zorganizujemy warsztaty z zakresu myślenia projektowego, komunikacji międzykulturowej czy efektywnej negocjacji oraz zajęcia tematyczne, podczas których studenci dowiedzą się więcej o wartościach europejskich i tożsamości oraz współczesnych wyzwaniach cywilizacyjnych. Pokażemy, jak przygotowywać profesjonalne materiały filmowe, zorganizujemy wycieczki po regionie i nauczymy naszych gości, jak ugotować tradycyjne śląskie potrawy.

2. PROGRAM BADAWCZY

Program został przygotowany z myślą o naukowcach z każdej uczelni sojuszu Transform4Europe, którzy będą mogli opowiedzieć o swoich zainteresowaniach badawczych podczas wykładów mistrzowskich i seminariów. Przygotujemy także specjalną „wystawę możliwości badawczych”. Dzięki temu chcemy ułatwić naukowcom nawiązywanie międzynarodowej współpracy badawczej w ramach naszego sojuszu.

3. PROGRAM DOKTORANCKI

Transform4Europe Week to także oferta dla doktorantów naszego uniwersytetu europejskiego. Słuchacze studiów III stopnia będą uczestniczyć głównie w szkoleniach badawczych. Do ich współprowadzenia zostaną zaproszeni nie tylko naukowcy ze wszystkich partnerskich uczelni, lecz również przedsiębiorcy.

4. PROGRAM ADMINISTRACYJNY

Spotkania w ramach Transform4Euorpe Week będą okazją do nawiązania współpracy między pracownikami administracyjnymi wszystkich uczelni sojuszu. Bardzo często ich zadania są podobne, dbają o wizerunek uczelni i o to, aby wszystko działało tak, jak trzeba. Będą mogli się poznać. Podczas warsztatów nie tylko wymienią się swoimi doświadczeniami, lecz również zdobędą nowe kompetencje.

5. PROGRAM ARTYSTYCZNY

W tej części programu zaprezentujemy prace i projekty artystów związanych z Uniwersytetem Śląskim, a także osiągnięcia studentów wydziałów i kierunków artystycznych uczelni partnerskich.

6. PROGRAM KULTURALNO-SPOŁECZNY

W inicjatywach zaplanowanych w ramach tego programu będą mogli wziąć udział wszyscy uczestnicy Transform4Europe Week. Przygotujemy zajęcia warsztatowe, podczas których zastanowimy się wspólnie, przed jakimi wyzwaniami stoją nasze regiony i co możemy zrobić, aby stawały się jeszcze lepszymi miejscami dla swoich mieszkańców. Popołudniowe atrakcje pozwolą poznać bliżej kulturę naszego regionu, który jest jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc Polski. Zorganizujemy koncerty i spotkania w klubach i na otwartej przestrzeni.

KONTAKT

Transform4Europe Week Spotkajmy się na Uniwersytecie Śląskim

return to top