T4EU Week jeszcze tylko dziś!

13.05.2022 - 14:37 aktualizacja 13.05.2022 - 17:41
Redakcja: OO

logo t4e

Ponad 300 osób bierze udział w pilotażowej edycji Transform4Europe Week, która odbywa się w Katowicach. Jej organizatorem jest Uniwersytet Śląski. W programie debaty, warsztaty, pokazy, spotkania, a także możliwość poznania regionu i integracja – właśnie tego mogą spodziewać się uczestnicy wyjątkowego wydarzenia trwającego od 9 do 13 maja 2022 roku, będącego świętem sojuszu T4EU. Program wydarzenia oraz fotorelacje dostępne są na stronie: www.transform4europe.eu.

zielone i niebieskie kwadraty

T4EU Week jeszcze tylko dziś!

Ostatniego dnia Transform4Europe Week pracownicy administracyjni podczas indywidualnych spotkań i konsultacji mieli okazję zobaczyć, jak wygląda praca na Uniwersytecie Śląskim. Celem spotkań była wymiana uczelnianych doświadczeń, nawiązanie relacji i pogłębienie współpracy międzynarodowej.

Z kolei naukowcy, którzy odwiedzili Katowice podczas pilotażowej edycji wydarzenia, wzięli udział w seminariach dotyczących trzech tematów: rewolucji cyfrowej, transformacji społecznych oraz zmian środowiska. Uczestnicy wszystkich trzech grup seminaryjnych zostali zaproszeni do Rawa.Ink – miejsca, które powstało z myślą o pomocy start-upom oraz firmom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw w nawiązywaniu kontaktów, uczeniu się, zdobywaniu doświadczenia, inspirowaniu, implementacji projektów i umiędzynarodowieniu.

grupa osób
fot. Patrycja Kierlik, Natalia Galica

Tego dnia uczestnicy T4EU Week mieli okazję zobaczyć Nikiszowiec – tradycyjną górniczą dzielnicę Katowic. Przeszli także śladami społeczności żydowskiej w Sosnowcu. Podczas wycieczki do parku i pałacu Henryka Dietla, dawnego króla wełny, zagraniczni goście poznają historyczne ciekawostki Sosnowca.

wycieczka po Sosnowcu
fot. Radosław Hojka

Osoby zainteresowane twórczością filmową mogły z kolei wziąć udział w Węgiel Film Festival – międzynarodowym festiwalu filmów krótkometrażowych organizowanego od 19 lat przez studentów organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ideą festiwalu jest prezentacja twórczości artystycznej studentów z całego świata.

XIX Węgiel Film Festival

grupa osób dyskutuje