Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Wydział Humanistyczny

Nabór na Podyplomowe Studia z Wiedzy o Regionie

29.06.2020 - 14:19 aktualizacja 29.06.2020 - 14:19
Redakcja: an

Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Śląskiego we współpracy z Urzędem Marszałkowskim ogłasza nabór na czwartą edycję 2020/2021 dwusemestralnych, interdyscyplinarnych Podyplomowych Studiów z Wiedzy o Regionie.

Studia adresowane są do osób w sposób szczególny zainteresowanych Śląskiem i województwem śląskim, które po ich zakończeniu uzyskają niezbędne kompetencje do realizacji programu edukacji regionalnej w szkołach oraz instytucjach kultury. Podyplomowe Studia z Wiedzy o Regionie łączą w sobie elementy interdyscyplinarne z następujących dziedzin: językoznawstwa, kulturoznawstwa, historii, socjologii, geografii i przyrody w zakresie wiedzy o Śląsku jako o regionie.

Poprzednie edycje studiów cieszyły się ogromnym zainteresowaniem – uczestniczyło w nich już niemal 100 słuchaczy. Koszt studiów, dzięki podpisanemu porozumieniu pomiędzy Marszałkiem Województwa Śląskiego a Uniwersytetem Śląskim, został podzielony między Urząd Marszałkowski, daną gminę delegującą nauczyciela oraz uczestnika. Nauczyciele uczący w szkołach na terenie naszego województwa otrzymają dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Zgłoszenia chęci udziału należy przesyłać do 20 września 2020 roku.

Wymagane dokumenty:

  • odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych,
  • dwa zdjęcia legitymacyjne/paszportowe,
  • podanie z prośbą o przyjęcie adresowane do kierownik studiów prof. dr hab. Jolanty Tambor,
  • życiorys (CV, resumé),
  • kwestionariusz osobowy.

 

Odpłatność: 2000 zł / semestr. Płatność w systemie ratalnym.

Dokumenty można złożyć osobiście (sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 10.00 do 15.00) lub drogą pocztową.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: https://us.edu.pl/wydzial/wh/studia-podyplomowe/podyplomowe-studia-z-wiedzy-o-regionie/

 

Fotoreportaże, raporty i minisprawozdania ze zjazdów poprzednich edycji znajdują się na naszym profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/pg/regionpodyplomowe/posts/

return to top