Pracownicy Instytutu Literaturoznawstwa otrzymali stypendia Ministra Edukacji i Nauki dla wybitnych młodych naukowców

04.07.2022 - 11:22 aktualizacja 06.07.2022 - 11:47
Redakcja: am

W dniu 29 czerwca 2022 r. Minister Edukacji i Nauki przyznał stypendia dla wybitnych młodych naukowców wykazujących się znaczącymi osiągnięciami w działalności naukowej w 2022 r.

Wśród laureatów wyróżniono dr hab. Ewę Bartos, prof. UŚ oraz dr. Bartosza Stopla, prof. UŚ z Instytutu Literaturoznawstwa.

Przy ocenie wniosków największą wagę przykładano do wymiernych efektów działalności naukowej młodego naukowca w postaci publikacji naukowych (lub dzieł artystycznych – w przypadku dziedziny sztuki) oraz zastosowań praktycznych wyników prowadzonych badań naukowych lub prac rozwojowych.

Stypendia zostały przyznane na okres 3 lat, a ich miesięczna wysokość wynosi 5.390 zł.

Więcej informacji oraz lista stypendystów znajduje się na stronie MEiN.

mężczyzna patrzący na zapisane notatki zawieszone na ścianie