Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Humanistyczny
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Monografia prof. Dariusza Kuboka nominowana do Nagrody im. Jana Długosza

23.09.2022 - 11:34 aktualizacja 23.09.2022 - 11:34
Redakcja: am

Z przyjemnością informujemy, że monografia autorstwa Profesora Dariusza Kuboka „Krytycyzm, sceptycyzm i zetetycyzm we wczesnej filozofii greckiej” znalazła się w gronie 10 Nominowanych do Nagrody im. Jana Długosza.

 

Konkurs o Nagrodę imienia Jana Długosza, organizowany w ramach Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, nagradza dzieła wnoszące istotny wkład w rozwój światowej nauki i kultury. To jeden z najbardziej prestiżowych konkursów w Polsce. Jak piszą organizatorzy: „Przedstawiane do Nagrody dzieła pomagają wiele rzeczy lepiej poznać i zrozumieć, odgrywają istotną rolę w kształtowaniu podstawowych i uniwersalnych wartości naszej cywilizacji. Dostarczają gruntownej wiedzy i stanowią bogaty materiał do przemyśleń, stając się nie tylko lekturą, ale także przedmiotem studiów. (…) Typowane do Nagrody książki mają szansę znaleźć się wśród podstawowych dzieł służących budowaniu świadomości historyczno-kulturowej Polaków”.

Wyboru dokonuje Jury pod przewodnictwem prof. Władysława Stróżewskiego. W jego skład wchodzą prof. Andrzej Chwalba, prof. Andrzej Mączyński, prof. Ryszard Nycz, prof. Jan Ostrowski, prof. Leszek Polony oraz prof. Piotr Sztompka.

Jubileuszowa, 25. Gala Wręczenia Nagrody im. Jana Długosza odbędzie się 27 października 2022 r. w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Więcej informacji o konkursie oraz pełną listę 10 Nominowanych można znaleźć na stronie konkursu.

Okładka książki prof. Dariusza Kuboka "Krytycyzm, sceptycyzm i zetetycyzm we wczesnej filozofii greckiej"

return to top