Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Wydział Humanistyczny
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Dr hab. Katarzyna Węsierska, prof. UŚ z grantem na wyjazd na Camp Dream. Speak. Live. w University Of Texas w Austin

03.04.2023 - 14:35 aktualizacja 03.04.2023 - 14:35
Redakcja: am

Miło nam poinformować, że dr hab. Katarzyna Węsierska, prof. UŚ otrzymała grant na wyjazd do University Of Texas w Austin w USA, aby przeszkolić się w zakresie metody Camp Dream. Speak. Live. (https://blankcenterforstuttering.org/).

 

Camp Dream. Speak. Live. to coroczny obóz letni sponsorowany przez Michael and Tami Lang Stuttering Institute z UT Austin dla jąkających się dzieci. Dzięki wprowadzeniu tego holistycznego, opartego na wynikach badań naukowych programu wsparcia osób z jąkaniem, uczestnictwo w obozie zwiększa efektywność komunikacji, autoprezentację, pewność siebie, odporność i zdolności przywódcze.

logo Dream. Speak. Live.

Katarzyna Węsierska

Dr hab. Katarzyna Węsierska, prof. UŚ założyła i prowadzi Fundację Centrum Logopedyczne w Katowicach. Jej zainteresowania naukowe oraz praktyka logopedyczna koncentrują się na zaburzeniach płynności mówienia. Była koordynatorką międzynarodowego grantu LOGOLab – Dialog bez barier, którego głównym celem było podniesienie jakości opieki logopedycznej dla osób z jąkaniem. Jako pierwsza polska logopedka, uzyskała prestiżowy tytuł Europejskiego Specjalisty Zaburzeń Płynności Mowy (European Fluency Specialist). Jest wykładowcą Europejskiej Klinicznej Specjalizacji Zaburzeń Płynności Mowy (www.ecsf.eu) – podyplomowego kursu akademickiego organizowanego przez 15 instytucji partnerskich z Europy i USA. Uzyskała akredytację ośrodka terapii jąkania im. Michaela Palina w Londynie do szkolenia polskich logopedów w zakresie stosowania w praktyce logopedycznej w jąkaniu wczesnodziecięcym podejścia interakcyjnego – Palin PCI. Podczas 11th Oxford Dysfluency Conference (2017) została uhonorowana nagrodą im. Dave’a Rowleya (The Dave Rowley Award for International Initiatives), przyznawaną za podejmowanie międzynarodowych inicjatyw w zakresie jąkania.

return to top