Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Humanistyczny
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Trwa nabór do programów stypendialnych Fulbright Senior Award i Fulbright Junior Research Award

08.03.2024 - 14:23 aktualizacja 08.03.2024 - 14:23
Redakcja: am
Tagi: Fulbright

Miło nam poinformować, że trwa nabór do programów stypendialnych Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta na wyjazd do USA, w tym do programów Junior Research Award 2025-26 oraz Senior Award 2025-26.

Junior Research Award 2025-26

Fulbright Junior Research Award 2025-26 to program dla osób z polskim obywatelstwem przygotowujących rozprawę doktorską w polskich instytucjach naukowych.

Celem stypendium, trwającego od 4 do 10 miesięcy, jest realizacja własnego projektu badawczego w amerykańskiej uczelni, instytucie badawczym non-profit lub organizacji pozarządowej w USA, powiązanego z tematyką przygotowywanej rozprawy doktorskiej.

Przyjmowane są zgłoszenia ze wszystkich dziedzin z wyłączeniem projektów wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem.

W ramach konkursu Junior Research Award 2024-25 można też składać wnioski o 10-miesięczne stypendium Fulbright Research Award at Stanford University School of Medicine 2024-25. Nabór wniosków trwa do 6 września br.

Więcej informacji: https://fulbright.edu.pl/junior-award/

Najbliższe spotkanie informacyjne online Junior Award 2025-26 dotyczące składania wniosku, procesu rekrutacji do programu i pobytu na stypendium odbędzie się 25 marca o godz. 16:00 na platformie Zoom. Link do rejestracji na spotkanie znajduje się TUTAJ.

Senior Award 2025-26

Fulbright Senior Award 2025-26 to program umożliwiający osobom z polskim obywatelstwem zatrudnionym w polskich instytucjach akademickich i naukowych realizację samodzielnych projektów badawczych lub badawczo-dydaktycznych w instytucji goszczącej w USA (tj. amerykańskiej uczelni, instytucie badawczym non-profit lub instytucji rządowe).

Stypendium, trwające od 3 do 10 miesięcy, skierowane jest do pracowników i pracowniczek badawczych i dydaktycznych na każdym etapie kariery po uzyskaniu stopnia doktora.

Przyjmowane są zgłoszenia ze wszystkich dziedzin z wyłączeniem projektów wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem.

Nabór wniosków trwa do 5 czerwca br.

Więcej informacji: https://fulbright.edu.pl/senior-award/

Najbliższe spotkanie informacyjne online Senior Award 2025-26 dotyczące składania wniosku, procesu rekrutacji do programu i pobytu na stypendium odbędzie się 5 kwietnia o godz. 15:00 na platformie Zoom. Link do rejestracji na spotkanie znajduje się TUTAJ. 

Szczegółowe informacje o tegorocznym naborze i kolejnych planowanych webinarach, a także komplet materiałów promocyjnych znajdują się na stronie: https://fulbright.edu.pl/stypendia-do-usa/

 

Pytania dotyczące uczestnictwa w programach proszę kierować bezpośrednio do koordynatorek: Patrycji Donaburskiej (Program Junior Award) na adres patrycja.donaburska@fulbright.edu.pl oraz Justyny Maziarskiej-Lesisz (Program Senior Award) na adres justyna.maziarska@fulbright.edu.pl

Złóż wniosek o stypendium Fulbrighta Dołącz do największego programu wymiany akademickiej między Polską a USA

return to top